начало

Делото срещу Десислава Иванчева започна с искане за разпит на Иван Гешев, съдът отказа Делото срещу Десислава Иванчева започна с искане за разпит на Иван Гешев, съдът отказа

Недвижими имоти

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Недвижими имоти

Мнениеот Дора » 25 Мар 2004, 15:19

Свекърва ми е съсобственик на парцел от 2 дка /заедно с братята и сестра си/. По нотариален акт имота е бил собственост на баба им. Когато извадихме удостоверение за наследници се оказа, че наследник е също и бившата съпруга на вуйчо им, който е починал отдавна, като я е оставил вдовица с едно дете. След години вдовицата се омъжва повторно и й се ражда още един син. Детето от вуйчото на свекърва ми е починало, но неговият син е емигрирал отдавна в чужбина и изобщо не го знаем къде се намира. Прероденият син, обаче, е жив и живее в България /майка му също/. Искаме да продадем земята, как трябва да постъпим?
Дора
 

Re: Недвижими имоти

Мнениеот donna2 » 25 Мар 2004, 16:05

тъй като земята е съсобствена трябва всичките да я продадете ,или да имате пълномощни от другите съсобственици+декларации по чл.226 от ДПК и декларация за гражданство семейно и имуществено състояние ,явно обаче единият наследник не може да бъде открит , в такъв случай ако е в чужбина то трябва да се провери дали все още има българско гражданство ,ако е чужд гражданин и е наследил земя той трябва да я прехвърли в 3г. срок на местно лице , ако са минали по-вече от 3г. и земята не е прехвърлена закона не дава никакво разрешение какво става с тая земя по мое мнение по отношение на тая земя той трябва да бъде изключен от кръга на продавачите /но все пак следва да докажете че лицето не е български гражданин /

нека и колегите да си кажат мнението
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48

Re: Недвижими имоти

Мнениеот bgjurist » 07 Апр 2004, 16:27

Здравей, donna! Може и да се поиска делба, като частта на отсъстващия се възложи за управление на някой от останалите съсобственици. преди това, обаче, трябва да се извърши порцедурата по призоваването му за делбата, която вероятно ще приключи с призоваване чрез ДВ. А ако сънаследникът не се яви в срок от 10 години, може да се пристъпи към придобиване на имота по давност.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Недвижими имоти

Мнениеот donna2 » 07 Апр 2004, 16:32

да може да се призове с ДВ , но ще е добре да проверят дали лицето е все още български гражданин защото ако не е считам че няма да имат проблем
donna2
Потребител
 
Мнения: 992
Регистриран на: 17 Юни 2004, 18:48


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


cron