начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Да похвалим съдиите!

Дискусии на тема съдебната власт в България


Да похвалим съдиите!

Мнениеот scribtor » 18 Мар 2005, 00:33

Колеги, не знам дали темата ще ви допадне, но мисля, че би трябвало, когато говорим за съдебната система да покажем и добрите й страни, защото все пак тя не е 100% черна.
Тези от магистратите, които служат на принципа - Jus est ars aequi et boni - обикновенно остават в сянка и незабелязани, и по този начин обществото остава с впечатление, че те не съществуват.
Затова, аз откривам тази тема, с която призовавам, ДА ПОХВАЛИМ тази част от нашите колеги, които с труда и професионализма си, измиват срама от лицето на Съда.
Сигурен съм, че всеки от нас познава поне един такъв! :-)))
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот 532 » 18 Мар 2005, 00:58

Kude sa? Az ne sam sre6tal i ne sam 4uval za takova zivotno.
532
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот scribtor » 18 Мар 2005, 01:07

А Вие какво работите, че да не сте срещал?
Колкото до виждането - да не би да сте екстрасенс, че можете да правите преценка за хората само по аурата им?
Или... просто не Ви се спи и си пишете по форума големи и категорични слова?
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот ralitsarbg » 18 Мар 2005, 10:25

Напълно съм съгласна!
Искам да спомена имената на двама съдии, които заслужават похвали, тъй като прилагат стриктно не само буквата, но и духа на закона: АЛЕКСЕЙ ТРИФОНОВ, доскоро съдия в СРС и СПАС ИВАНЧЕВ! И двамата са съдии по наказателни дела (все пак интересите ми са в тази област и мога да дам мнение) и мога да твърдя, че са много добри професионалисти.
От съдиите в гражданскоправната материя мисля, че заслужава внимание председателят на т. нар. "брачна колегия" в СРС г-жа Галя Митова!
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот ............. » 18 Мар 2005, 10:47

бих се замислил по отношение на Спас Иванчев!
.............
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот 131313 » 18 Мар 2005, 10:59

Scribtor, не си хабете труда да отваряте тази тема! Няма смисъл! Само ще Ви оплюят. Много по - лесно е да се твърди непрестанно, че съдът е калпав, корумпиран, мързелив и все в този дух /не отричам, че има и такива случаи/. А и онези, които наистина съвестно си вършат работата не висят по форумите и не си губят времето с глупости, така че няма да прочетат написаните /евентуално/ добри думи за тях. И пак ще си останат огорчени и обидени от постоянните оплювки и натиск. И в крайна сметка някой ден ще бъдат демотивирани и може би ще напуснат, така както го направиха немалко други преди тях
131313
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот ralitsarbg » 18 Мар 2005, 11:36

Е, фактът, че изглежда махмурлия и все едно иска да претупа делата съвсем не означава, че не е добър съдия. ............. написа:

> бих се замислил по отношение на Спас Иванчев!
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот ralitsarbg » 18 Мар 2005, 11:50

П.С. Възможно е информацията ми за съдия Галя Митова да не е точна относно ранга й. Моля да бъда извинена, все пак съм студентка все още!
Понастоящем те трябва да е на длъжността “Заместник на административния ръководител” на Софийски районен съд.
ralitsarbg
Потребител
 
Мнения: 189
Регистриран на: 18 Фев 2005, 17:06
Местоположение: гр. София

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот видял » 18 Мар 2005, 14:57

Може и да има тук таме някои добри съдии, но като цяло съдебната ни система е пълен боклук, почти не работи и дори трудно може да се нарече съдебна система. Това са просто фактите.
видял
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот Galllka » 18 Мар 2005, 15:30

....да ги похвалим! Дела, дела и само дела....с повече безпристрастност. Дерзайте!....да похвалим и Председателя на съда в Своге - Филип Владимиров!Успех !!!
Galllka
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот 789 » 18 Мар 2005, 15:32

бих искала да поздравя съдия Александър Цонев СРС, чудесен професионалист.
789
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот 777 » 18 Мар 2005, 15:55

Много пъти,когато съм получавала едно много хубаво написано решение съм се чудила как човек може да благодари за професионализма на съдията който го е написал - за вникването му в казуса,за знанията,за тънкостите...
В случая моите поздравления са за съдия Таня Митова от ВКС !
777
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот Ч » 18 Мар 2005, 15:58

Браво!!!!
Ч
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот neznayko » 18 Мар 2005, 20:51

Присъединявам се към идеята вярно е и че сред българските магистрати има доблестни и благородни хора,профсионалисти изпълняващи стирктно задълженията .Благородна е идеята да бъдат похвалени заслужилите го.
В тази връзка намирам,че тук следва да намерят място имената на представители от цялата съдебна система, а не само на съдиите.
Похвалете ги те заслужават това.
neznayko
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 10 Окт 2004, 00:10

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот stavrev » 18 Мар 2005, 20:52

Професията на съдията е най-трудната. Затова наистина трябва да се уважават всеки ,които въпреки огромните трудности и простотии в съд.система на България съумява да си върши съвестно работата. Какво като са малко?
Аз си мисля,че ОСОБЕНО на такива хора трябва да се помага, да се подкрепят,защото те имат нужда от това много повече от нас.
stavrev
Потребител
 
Мнения: 485
Регистриран на: 07 Дек 2001, 20:31

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот gega » 18 Мар 2005, 21:09

И аз се присъединявам към подетата инициатива да назовавеме достойните съдии и добрите професионалисти - Галина Солакова, Георги Ангелов от ВАС, Галя Костова - председател на ХОС и бивш съдия във ВАС, съдия Павлова от Русенския ОС, съдия Маратилов от Пазарджишкия ОС...
gega
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот yesi » 18 Мар 2005, 23:30

За съжаление добър професионализъм и почтеност не винаги вървят ръка за ръка. Част от съдиите, които сте изброили са наистина великолепни юристи, но не винаги използват знанията си безкористно.
yesi
 

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот scribtor » 18 Мар 2005, 23:39

Именно, защото тези хора крепят вярата ми в правото, заслужават, най-малкото, да бъдат похвалени:
Аз на свой ред ще спомена също няколко:
-съдия Мария Петрова /Пловдивски районен съд -делбен състав/- изключителен професионалист и Човек. Проф. д-р Живко Сталев би я похвалил как си води процеса!!!
-съдия Милена Рангелова/Пловдивски районен съд/-най-добрия наказателен съдия в този съд - умна и неподкупна!!!
-съдия Пенка Стоева/Пловдивски окръжен съд/ - ако всички бяха като нея, нямаше да има непрочетени дела, решени с лека ръка!!!
-съдия Красимира Ванчева/Пловдивски окръжен съд - търговско отделение/ - ако стане съдия във ВКС, и Съда и страните ще спечелят!!!
-съдия Захаринка Тодорова и съдия Жанета Петрова/ едната е във ВАС, другата за съжаление понастоящев не знам/ - от тях научих страшно много за ЗТСУ!!!
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот ang_elika » 19 Мар 2005, 00:18

На свой ред да похваля съдия Златина Къвърджикова от Варненски районен съд !!
ang_elika
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 11 Фев 2005, 12:43

Re: Да похвалим съдиите!

Мнениеот shveik » 19 Мар 2005, 01:06

Определено подкрепям колежката за изборът й - Златина Кавърджикова - брачно отделение!
shveik
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 15 госта


cron