начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Prebroiavane na naselenieto PREZ 1952

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Prebroiavane na naselenieto PREZ 1952

Мнениеот Draga Ivanova » 11 Май 2002, 03:23

Moje li da vi varna malko v minaloto, (predi povecheto ot vas sa rodeni) i da vi pomolia za pomosh. Prez 1952 v Balgaria se e sastojalo prebroiavane na naselenieto. Nadiavam se da go polzvam kato spravochnik, ako tova e dostapno, s tsel da izdiria enda izgasnala semeina vrazka. Ne znaja koi slujebni litsa imat dostap do dannite v tozi 'spravochnik'. Ako niakoi e zapoznat s pravene na spravki, chrez dannite ot prebroiavaniata, molia obadete se. Blagodaria na vsichki
Draga Ivanova
 

RE: Prebroiavane na naselenieto PREZ 1952

Мнениеот alfa » 20 Май 2002, 09:58

Zdraveyte, polu4ih e-mail-a vi i vi blagodarya za visikata ocenka. 4estno kazano ne sum se sbluskvala s takuv problem no imahme podoben- stava6e duma za zasnemane na mestnost ot predi 1950 godina. Tazi informaciq togava e bila durjavna tayna I sega ne ti davat mnogo, no ni tryabva6e za ustanoviavane na granici na imot za koito nyamahme ni6to ot drugi izto4nici, no ya izrovihme ot voenniq arhiv- te imat dosta interesni ne6ta v arhiva si.procedurata be6e podavane molba za spravka s podrobni obyasnenia za6to i kolko mnogo ni tryabva i...v krayna smetka uspyahme. No tova e druga tema. V arhiva na NSI ne moje da ne pazyat rezultatite ot tova prebroiavane no ne sum sigurna dali ima svoboden dostup do tyah ni6to ne pre4i da poiskate spravka za vuprosnoto lice ot tyah. Ne se se6tam drugo myasto kudeto moje da ima informaciq po vuprosa, zatova puk takiva arhivi se pazyat mnooogo dulgo. Pojelavam vi uspeh i pi6ete ako namerite ne6to tam, za6toto az ot godini imam namerenie da se obogatya s pove4e informaciq za roda na maika mi, o6te pove4e 4e golyanma 4ast ot nego sega sa v bitolsko i ....6te triabva da se vurna dosta anzad za da gi otkriya :)))
alfa
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Фев 2002, 12:45

RE: RE: Prebroiavane na naselenieto PREZ 1952

Мнениеот Begemot » 21 Май 2002, 10:37

Alfa - къде в битолско е родата ти - самият аз имам доста рода там. Моят род произлиза от района на Егейска Македония и темата ми е доста интересна. Освен това мой роднина в Скопие е решил да пише някаква книга по подобна тема. Ако ти е интересно - сподели Бегемот
Begemot
 

RE: RE: RE: Prebroiavane na naselenieto PREZ 1952

Мнениеот alfa » 21 Май 2002, 17:20

Roda mi e po-to4no ot Bosilekgradsko. Dyado mi /Dobra mu pamet/ e napravil rodoslovnoto ni durvo 7 pokoleniq nazad s4itano ot nego- no razvitieto ot nego nasam...Znam 4e v roda mi pradyado mi Manasi Antonov e bil po- izvesten- bil e inspektor v togava6nata sistema na obrazovanieto na tsyala Kyustendilska oblast. Tazi 4ast ot roda mi koiato e ostanala v Bulgariq se e ustanovila v Kyustendilsjko. Dyado mi e roden v $omakovci/4erven bryag kudeto predi e bilo samo ne6to kato lyatna vila a pove4eto ni zemi zsa ostanali ottatuk granicata...
alfa
Младши потребител
 
Мнения: 35
Регистриран на: 25 Фев 2002, 12:45


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron