начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Самоуправство?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Самоуправство?

Мнениеот enister » 06 Авг 2005, 15:10

Здравейте!
Всички ме плашат с това самоуправство. Нищо не знам за него. Има ли някой, който да ми разясни като ме подведат за самоуправство, какви са последствията? Защото изпитвам огромно желание да се "самоуправя" с наглия си наемател, т.е. да го изхвърля, ако не се изнесе след изтичането на срока, даден му от мен в нотариалната покана /понеже прави изявления, че няма да мога да го помръдна/. Даже съвсем по самоуправски мисля да му спра телефона и тока. Ако започна дела, ще влезем в зимния сезон, а той е с две малки деца... Дължи ми няколко месеца наем, 800 лв. парно и т.н. Ми нека ме осъдят за самоуправство, той не се ли е настанил незаконно в собствения ми имо? Това, че ме обижда и не иска да напусне не е ли самоуправство? Странни закони имаме... Не знам как е по белия свят, но мисля, че хората имат повече защита над частната си собственост.
enister
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Авг 2005, 16:09

Мнениеот Гост » 06 Авг 2005, 18:25

Самоуправство - в смисъл, че се саморазправяте, а не се обръщате към правозащитните органи.
Но наистина спрете тока, телефона, парно и т.н. - това вече не е самоуправство, просто ще закриете партида, която е на ваше име.
А зимните месеци наистина няма да можете да ги изгоните, така че действайте сега.
Гост
 

Мнениеот Гост » 06 Авг 2005, 20:11

Парното няма да мога да спра...за съжаление...
Благодаря!
Гост
 

Мнениеот enister » 06 Авг 2005, 20:13

Anonymous написа:Парното няма да мога да спра...за съжаление...
Благодаря!


Това бях аз :)
enister
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Авг 2005, 16:09

Мнениеот адвокат » 06 Авг 2005, 20:50

Съществува бързо съдебно производство по ГПК чрез което може да отстраните наемателя и така ще си спестите излишните нерви и евентуални допълнителни конфликти.
адвокат
 

Мнениеот enister » 06 Авг 2005, 21:35

Ще ми препоръчате ли адвокат от София?
enister@gmail.com
enister
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Авг 2005, 16:09


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron