начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

дайте ми идея и опит - вие как се справихте??

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


дайте ми идея и опит - вие как се справихте??

Мнениеот Velisa » 11 Юни 2002, 13:56

В момента карам стажа си. Остават ми още цели 11 месеца. ;-)). И вече ми е кристално ясно, че не мога да разчитам на 100те лева. В смисъл - за нищо не стигат. Дайте ми идея (споделете опит), как и какво да си доработвам, че да изкарам още "малко" над тези 100 лева? До скоро работех... и общо взето не съм свикнала с 100 лева на месец... И понеже през всичките 5 години, докато учех работех... усещам, че сега е хубаво да "наблегна" повече на стажа. И за това не ми се ще да започвам отново работа на пълен работен ден... Но и без пари не може... Споделете опита си?! Вие какво правехте по време на стажа, за да изкарате допълнително пари? Предварително благодаря!
Velisa
 

RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте??

Мнениеот remo » 12 Юни 2002, 01:18

Уважаема Велиса, дори ако карате само на задължителните 2л. минерална вода на ден ще са Ви необходими около 70лв., а фотосинтезата, уви, не е приложима към висшите организми! Разбира се,че трябва да работите и е за предпочитане това да е свързано със стажуването Ви. Затова Ви предлагам да потърсите някоя адвокатска кантора, където добри хорица / дабродушен адвокат - и това ако не е абсурдно съчетание ;-))))/ да Ви дадат възможност да заработите някой лев под тяхно "прикритие". Разбира се това е незаконно, но е по-добро от едногодишен пост и молитва. Това е изключително разпространен начин за преживяване по време на стажа, трупайки паралелно с това и пряк практически опит. Не Ви препоръчвам да се цаните за помощник на някой държавен служител - съдия, прокурор или следовател, защото въпреки натрупаната рутина, няма да получавате пари. Пишете ми на посочения и-меил, в кой град карате стажа си и ще се опитам да Ви помогна! Успех!!! ;-))))
remo
 

RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте??

Мнениеот Velisa » 12 Юни 2002, 17:08

Благодаря, Драги Ремо! Ти май си добрия самарянин на форума, а? Провери си пощата.
Velisa
 

RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте??

Мнениеот kovachev » 13 Юни 2002, 00:19

Praw e remo, ne e lesno ama triabwa da se prawi neschto. Az ako imah wyzmojnost schtiah da naema goliamo pomeschtenie i da naprawia goliama kantora s drugi kolegi i nai weche da naemem na rabota stajanti. Hem na tiah schte pomognem hem te na nas, che to po seriozen rabotnik ot stajanta niama:)) Az kato si spomnia s kakyw hys rabotih kato stajant... Trudnichko e w momenta, no mi se struwa che ako ste dostatychno nastoichiwa moje i da spoluchite, dano e taka. Jelaia Wi uspeh:))
kovachev
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 30 Дек 2001, 18:11

RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте?

Мнениеот Velisa » 13 Юни 2002, 11:37

Драги Ковачев, благодаря и на вас за отговора. За съжаление, в него имаше повече пожелания и мечти, отколкото споделен опит и съвети.... НО, все пак, много благодаря, че сте отделили от безценното си време, за да пишете. Желая ви съвсем скоро да имате голяяяяяяяяям офис пълен със стажанти, на които да плащате повече от 100 лева ;-)) Късмет
Velisa
 

RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте?

Мнениеот Mat » 14 Юни 2002, 22:33

da naemete pomeshtenie i stajanti juristi i da si napravite goliama kantora zvuchi dobre kato idea. no ot kade shte namirate klienti, rabota i t.n. za tazi kantora?
Mat
 

RE: RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справи

Мнениеот васото » 15 Юни 2002, 22:18

Най - добре е да наемете помещение с някой колега. Единият ще седи в офиса и ще чака клиенти, а другият ще върти волана като такси из София, за да покрива разходите на кантората.Good luck!!!
васото
 

RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справихте?

Мнениеот milen » 02 Юли 2002, 17:17

Velisa, много си зла за човек, който търси съвет. Все пак са ти отделили внимание. Какво очакваш, да ти изсипят кеш директно? БАЧКАНЕ - друго няма.
milen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 01 Окт 2001, 18:32

RE: RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справи

Мнениеот malkia » 08 Юли 2002, 19:40

Ste,te ucpokoia Velisa az ia tarsia "rabotata" ot 2-god. Vetche sam pravosposoben jrist-1,mesetc.I stignax do zakljchenie she e po dobre da potarsish neshto ne po spetcialnostta,zashtoto ima veroiatnost da ostanesh koja i kosti ako shakash na obrazovanieto ni za sajalenie a sled tova tarsi neshto po spetsialnostta.Nikoi advokat niama da ti plati poveche ot 20,50lv.trudno e i na tiax ijvno ili sa stisnati mojebi.yspex
malkia
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2004, 15:42

RE: RE: RE: RE: RE: дайте ми идея и опит - вие как се справи

Мнениеот milen » 09 Юли 2002, 09:51

i az taka mislia.
rabota ne e samo rabota w kantora. i na drugi mesta moje da se nau4at mnogo nesta, pri towa srestu zaplastane.
milen
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 01 Окт 2001, 18:32


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 36 госта


cron