начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот Dimitar Dragoev » 29 Окт 2002, 23:06

Zdragveite,

Mnogo sam bos v tazi oblast za tova se nadqvam che vaprosa mi nqma da vi zvuchi mnogo smeshno.

Imah problem s avtomobila i go bqh zarqzal. Po kasno vecherta bribiraiki se upotrebil alkohol vidqh che se navartat okolo nego i reshihme s priqteli da go priberem s butane za okolo 1km do garaga mi.
Sprqha me chengeta i mi otneha knigkata s akt po chlen 174 t.1 ot ZZP
Imat li pravo na tova sled kato sam go butal i kade moga da namerq v el. vid Zakona Za Dvigenie po Patishtata.
Moga li da napravq veche neshto.
Dimitar Dragoev
 

Re: Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот pesho » 30 Окт 2002, 06:20

<http://www.lex.bg/top100.php?lang=bg/>
#23 e ЗЗП.
Успех!
pesho
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Яну 2004, 16:02

Re: Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот madabi4 » 31 Окт 2002, 13:22

С бутане? 1 километър? Ти нас за тъпаци ли ни вземаш? Като Ви спряха буташе ли го,, или се беше настанил удобно в запалената, движеща се кола? А радио Веселина слушаш ли?
madabi4
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 31 Май 2002, 21:10

Re: Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот d » 02 Ное 2002, 18:03

Ако действително е така, както описвате случая, изчакайте да ви излезе Наказателното постановление и в 7 дневен срок от връчването имате право да го обжалвате пред районния съд. След образуване на производството представете доказателства в подкрепа на твърденията Ви. Най-вероятно ще Ви е нужен адвокат, но с оглед на това, че Ви е отнето свидетелството за правоуправление, мисля, че си струва.
d
 

Re: Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот remo07 » 04 Ное 2002, 03:55

Уважаеми господин Драгоев,

90% от водачите, наказани по ЗДП и ППЗДП опират пешкирчето, защото не се обръщат навреме към адвокат за компетентна защита. Като казвам навреме, имам предвид най-късно на сутринта до 09.00ч.след произшествието.
Макар и - меко казано -"необичайно", обяснението Ви би могло да "хване дикиш" пред Съда. Вие обаче,едва ли ще успеете да представите аргументите си достатъчно ясно и професионално издържано пред Съдията. Затова послушай d, и си намери - ама истински адвокат! Успех! ;-))))
remo07
 

Re: Otnemane na svidetelstvo za upravlenie

Мнениеот Dimitar Dragoev » 09 Ное 2002, 01:06

V interes na istinata situaciqta beshe tochno kakto q opisah molq vzemete pod vnimanie fakta che celiq pat beshe leko nanadolnishte i bqhme 4ri choveka.
Kakto i ne slusham chalga no tova si e moi izbor kakto vseki ima pravo da slusha kakvoto si iska
Dimitar Dragoev
 


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron