начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Новият Главен прокурор

Дискусии на тема съдебната власт в България


Новият Главен прокурор

Мнениеот мечо » 12 Окт 2005, 10:51

Все по-актуална става темата за избор на нов Гл. прокурор! :roll: Ще ми бъде интересно да дискутираме тук възможните кандидатури и шанса на всяка от тях за успех.Чакам мненията Ви.......
мечо
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 10:58

Пламен Панайотов и Ангел Александров са фаворитите според мен!
Гост
 

Мнениеот мечо » 12 Окт 2005, 11:01

Смятате ли наистина, че А. Александров има реален шанс или това са просто слухове?! Всичко зависи от лобитата на тях двамата във ВСС!
мечо
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 11:10

spored men tvurdo Plamen Panajotov
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 11:23

Александров има шансове, защото е в добри отношения с всички и най-вече с ДПС. Минусът на Панайотов е, че през последните години като политическо лице (вкл. и зам. министър-председател) беше доста медиен, има доста хора, които не го харесват заради твърдите му позиции, което няма да се отрази твърде добре на кандидатурата му, ако бъде издигнат.
Ако процедурата се запази и избора се п рави от ВСС, както е било досега и имайки предвид съотношението на силите в сегашния ВСС, би трябвало да е човек, близък именно до НДСВ и/или ДПС.
ДПС-то много ще натискат за гл. прокурор - нали яко крадат сега и ще искат на тази важна позиция през следващите 7 години да има човек, който да е колкото се може по-толерантен към тях.
Александров е в перфектни отношения с Доган!
Гост
 

Мнениеот Mi-Lena » 12 Окт 2005, 11:31

Без сега (поради липса на време :) ) да се спирам на качествата на кандидатите, обсъжданите в юридическите и политическите среди кандидатури са на:

Владислав Славов
Лазар Груев
Пламен Панайотов
Ангел Александров

P.S. Аз лично съм за Лазар Груев, макар, че никой не ме пита :)
Mi-Lena
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 11:34

Все пак А. Александров се бори с всички сили за статута на Следствието и едва ли с лека ръка ще го загърби! От друга страна НДСВ ще натискат за това техен човек-в лицето на Панайотов да оглави този важен пост.В крайна сметка решението зависи от ВСС-а нямам представа какви са настроенията там!
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 11:37

Кои са кандидатурите наистина?-спряганите тук имена ???? или .........
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 11:54

Милена!
Интересно ми е как действащи конституционни съдии като Славов и Груев могат да бъдат предложени за главни прокурори? Изключи ги - докато са на сегашните им мандатни длъжности не може да бъдат предложени за главни прокурори - пък и това би било понижение за тях :lol:
Гост
 

Мнениеот ivens » 12 Окт 2005, 11:57

А какво ще кажите за Татяна Дончева 8) след като не стане кмет спокойно може да стане главен прокурор има и качества и ценз и хъс :D
ivens
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Фев 2005, 14:17

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 12:02

Това е наистина интересно- Татяна Дончева Гл. прокурор!Не ми звучи сериозно, но пък в Б-я всичко е възможно :D
Гост
 

Мнениеот Mi-Lena » 12 Окт 2005, 12:05

Anonymous написа:Милена!
Интересно ми е как действащи конституционни съдии като Славов и Груев могат да бъдат предложени за главни прокурори? Изключи ги - докато са на сегашните им мандатни длъжности не може да бъдат предложени за главни прокурори - пък и това би било понижение за тях :lol:


Уважаеми, Гост,
Какъв беше Иван Григоров преди да стане председател на ВКС?
И въобще не е понижение, а реална власт.
Mi-Lena
 

Мнениеот ivens » 12 Окт 2005, 12:18

Anonymous написа:Това е наистина интересно- Татяна Дончева Гл. прокурор!Не ми звучи сериозно, но пък в Б-я всичко е възможно :D
Щом Никола Филчев стана главен прокурор :( вече всеки може да стане,като преподавател е много зле като прокурор.....е нямам преки наблядения,ако за да си главен прокурор трябва да си зъл значи той е бил човека зъл и безкомпромисен.
ivens
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 08 Фев 2005, 14:17

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 13:43

Едва ли тези, от които зависи изборът на Гл. прокурор ще допуснат отново същата грешка-като тази да изберат човек като Филчев! :shock:
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 13:49

da ste trjabva da e mnogo po poslushen, zavisim i predvidim nai-ve4e
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 13:51

Но КОЙ ще бъде той???????????
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 13:54

Paco bre
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 13:55

Baba ti ima seriozni 6ansove! :P
Гост
 

Мнениеот Гост » 12 Окт 2005, 14:05

Въпросният Пацо ми се струва твърде мекушав и определено се ласнира напоследък поне от медиите като възможен претендент, но някой няма ли инфо от ВСС??????????
Гост
 

Мнениеот Mi-Lena » 12 Окт 2005, 14:17

Anonymous написа:Въпросният Пацо ми се струва твърде мекушав и определено се ласнира напоследък поне от медиите като възможен претендент....


На мен въпросният Пацо съвсем не ми се струва мекушав. Напротив, струва ми се тиха вода под повърхността на която може да има камък, а може и да е яма.
Mi-Lena
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron