начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Новият Главен прокурор

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Garabet » 19 Окт 2005, 05:31

Abe prestanete da hvalite tazi selska moma doncheva, koiato kato si otvori ustata i okolnite bivat zaliati s balast i luga... Na vsichko otgore e komunistka. Vie kakvi juristi ste, bez da imate kapka politichesko chuvstvo? Razbiram socialdemokracia, shte se suglasia i sus socializum, no v evropeiskia im variant, a ne rusko-ukrainskoto kopele na chlen na CK na BKP (koito by the way e i rocker-biker) da ni bude premier; ne prezidentut ni da ne moje da se razbere s poslannicite na evropeiskite durjavi bez prevodach, shtoto e ot selo Kosacha i e bil primeren komsomolec; ne segashniat ni glaven prokuror da ima psihicheski problemi; ne B.Borisov da e pretendent za kmet sled kato beshe (i produlgava da durpa koncite) shef na chastni chegeta... I t.n. i t.n. Kogato tova pravitelstvo zapochne da deistva kato leiburistite v anglia, i kogato stanishev stane rodnia Tony Blear shte mu kaja bravo. Inache - ta toi si e kreatura na bivshite BKP i DS hora, na KGB. Maika mu e ukrainka (ili ruskinia rodena v Ukraina) - tova ne sa sluchaini hora. Bashta mu kakuv beshe?
Samo da ne vzemat da ia izberat za kmet doncheva (neia ili b. borisov) che togava emigraciata mi e sigurna. Po-goliam rezil za sofia niama da ima.
A che glavniat prokuror shte si ostane skatavka, tova e iasno!
POMNITE LI KAK FILCHEV DURDORESHE PO VSIAKA NEDELIA (NA ARMENSKIA IZMEKIAR KEVORKIAN PREZ 2003 PROLETTA PRED CIALA BULGARIA KAK DO 6 MESECA SHTELI DA ZAPOCHNAT MNOGO VAJNI DELA ZA KORUPCIA SRESHTU VLIATELNI POLITICI I BOSOVE NA PODZEMNIA SVIAT? Nikoi duma ne obelva, mina i zamina... A che sled tova za blizo 2 godini suma narod ot nai-dolnite bokluci biaha publichno likvidirani i kakuv e rezultata? Sledstveniat ministur na vutreshnite raboti razpravia che 17 dela bili razkriti za poruchkovite ubiistva. E da de, ama tozi film sme go gledali. MVR uj e hvanalo i razkrilo, puk nakraia se okaje che v suda ne se stiga do prisudata, koiato obshtestvoto i vsichki svestni juristi chakame. Nali i za ubiistvoto na Lukanov biaha hvanali niakakvi hora? Kakvo stana...
Dokato shefove na golemite drugestva, banki, durjavni organi, i upravliavashti sa bivshi agenti na durjavna sigurnost ili visshi nomenklaturchici (ili tehni naslednici) shte si gniem i surbame poparata.
Garabet
 

Мнениеот Гост » 19 Окт 2005, 09:24

Ясно е едно, че фигурата на новия Гл. прокурор трябва да е удобна на по-голямата част от управляващите или поне на тези, който си извоюват правото да го посочат.Загадката обаче си остава-Кой ще е той?
Гост
 

Мнениеот :( » 20 Окт 2005, 11:14

Anonymous написа:100% Панайотов, отдавна е уговорено


Вчера Пацо се отрече като кандидат за поста по телевизията. Чакат се отказите и на останалите номинирани в този форум. Мъка :(
:(
 

Мнениеот Гост » 20 Окт 2005, 13:08

Не ми е ясно дали наистина се е отрекъл-поне не съм чул такова нещо, но дори и така да е вероятно е блъф!Ако все пак е истина, то тогава кой ще бъде???? :shock:
Гост
 

hi

Мнениеот toli » 20 Окт 2005, 13:42

Anonymous написа:Не ми е ясно дали наистина се е отрекъл-поне не съм чул такова нещо, но дори и така да е вероятно е блъф!Ако все пак е истина, то тогава кой ще бъде???? :shock:

Панайотов категорично заяви по БНТ че няма намерение да става гл.прокурор и не иска и да става така че той отпада!
А Дончева вероятно ще стане кмет и тя отпада даите други предложения!
toli
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Окт 2004, 23:46

hi

Мнениеот toli » 20 Окт 2005, 13:49

Аз мисля че ще бъде някой от юридическото лоби на НДСВ!!!! Може би Камелия Касабова или Анелия Мингова!!!!
toli
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Окт 2004, 23:46

Мнениеот koshks » 20 Окт 2005, 13:55

Твърдо съм зад мнението,че ще е политическа фигура-сега да се сетим кои наистина са силните на деня?????????????????
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

sorry за неуспешния опит!!!

Мнениеот puk » 20 Окт 2005, 14:20

Поздравления за pistata 18!! И аз съм за професора. Изключителен човек. Добър професионалист и с това чувстнво за хумор е един път. За съжаление съм на мнение, че и новият главен прокурор ще е с политически гръб. То всъщност това е ясно. А за Татянчето - не ми коментира. Лично аз не мога да я слушам.
puk
 

sorry за неуспешния опит!!!

Мнениеот puk » 20 Окт 2005, 14:21

Поздравления за pistata 18!! И аз съм за професора. Изключителен човек. Добър професионалист и с това чувстнво за хумор е един път. За съжаление съм на мнение, че и новият главен прокурор ще е с политически гръб. То всъщност това е ясно. А за Татянчето - не ми коментира. Лично аз не мога да я слушам.
:D
puk
 

Re: hi

Мнениеот Гост » 20 Окт 2005, 15:18

toli написа:Аз мисля че ще бъде някой от юридическото лоби на НДСВ!!!! Може би Камелия Касабова или Анелия Мингова!!!!

Е, опазил ни Господ. Какви ги говорите?С какъв по-точно професионален авторитет на учен и преподавател се ползува Касабова?Какво е направила-значимо, в своята сфера. Как се става преподавател е интересна тема. Много може да се каже. Случаят, мисля, е общоизвестен. Как точно се получава степен... Г-жата попадна и в НДСВ. Като повечето там-случайно и незаслужено. А в парламента-още повече. Втресох се, когато видях ,че е председател на комисията за промени в конституцията. Нямаше ли живи авторитети по конституционно право / и Стойчев беше жив/, по гражданско такова? Анелия Мингова-като качества и авторитет изобщо не я сравнявам с Касабова. Но свършиха ли професионалистите-практици?
Гост
 

HI

Мнениеот toli » 20 Окт 2005, 21:16

puk написа:Поздравления за pistata 18!! И аз съм за професора. Изключителен човек. Добър професионалист и с това чувстнво за хумор е един път. За съжаление съм на мнение, че и новият главен прокурор ще е с политически гръб. То всъщност това е ясно. А за Татянчето - не ми коментира. Лично аз не мога да я слушам.

Аз съм за проф. Иван Сълов изключителен професионалист по наказателно процесуално право!!!
toli
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Окт 2004, 23:46

Мнениеот Гост » 21 Окт 2005, 08:09

Цеко Йорданов!
Той няма да преследва престъпниците, а ще ги моли да се предадат и да върнат заграбеното. На управляващите точно такъв ГП им трябва.
Гост
 

Мнениеот Гост » 21 Окт 2005, 08:20

Прочетох лоши думи за "Татянчето Дончева". Била селянка, не можели да я слушат. А пък точно това й е чарът на жената, ЕСТЕСТВЕНА е, говори си както може и не иска да говори както на други им се иска. И, съгласете се, че за длъжността на Главния прокурор не е важно как приказва, а какво казва, а Дончева определено има какво да каже.
Гост
 

Мнениеот Гост » 21 Окт 2005, 08:49

Колеги, темата не е открита, за да изказваме личните си предпочитания и симпатии към една или друга особа, а да коментираме реалността!Молбата ми е, ако някой наистина е наясно с действителните кандидатури за поста и техните шансове да вземе отношение :?
Гост
 

Мнениеот neznaiko » 21 Окт 2005, 12:03

Spored men osnovnite igra4i oshte ne sa izliazli na stsenata.Niakoi si pravi igri4ki v publi4noto prostranstvo i prosto testva naglasite.Spored men oshte niama iaven favorit.Az sashto imam mnogo visoko mnenie za profesor Salov(nari4ahme go Korado kanadi-zashtoto ima i vizualna prilika s nego-samo e malko po palni4ak) no mi se struva 4e na polititsite toi ne im e poznat. Makar glavnia prokuror da se izbira ot VSS kontsite se darpat ot polititsite. Az li4no ne izklu4vam i kandidaturata na VAsil Mikov.NO koi shte naddelee edva li moje otsega da se kaje.Isno e edno -koito i da e glaven prokuror tejko mu s novia NPK. Niama kak blagodarenie na NPK da niama lavina ot opravdatelni prisadi. I nakraia pak shte sa vinovni magistratite.Shte ima "Nie gi hvanahme - te gi pusnaha". Edinstvennoto spasenie e da bade izbran za glaven prokuror 4ovek praktik.Teoretitsite stavat samo za prepodavatelska rabota-no ne i za prakti4eska.
Nominiram za glaven prokuror Vasil Mikov
neznaiko
 

Мнениеот Гост » 21 Окт 2005, 12:11

Мислите ли, че личността на Главния има голямо значение за редовите прокурори? Аз работя в една затънтена районна прокуратура и трябва да ви кажа, че за мен главния прокурор е абстрактно понятие. Все ми е тази кой е и кой ще бъде. И предишният и този, и следващият Шеф ще се отнасят към моите/нашите/ истински проблеми с еднакво безразличие. Тези хора се занимават с политика и са съвършено откъснати от действителните проблеми на прокуратурата.
Гост
 

Re: hi

Мнениеот Гост » 21 Окт 2005, 12:16

toli написа:
Anonymous написа:Не ми е ясно дали наистина се е отрекъл-поне не съм чул такова нещо, но дори и така да е вероятно е блъф!Ако все пак е истина, то тогава кой ще бъде???? :shock:

Панайотов категорично заяви по БНТ че няма намерение да става гл.прокурор и не иска и да става така че той отпада!
А Дончева вероятно ще стане кмет и тя отпада даите други предложения!


Панайотов какво казва наяма значение. Важно е какво ще каже тяхното Величество.
Гост
 

Мнениеот neznaiko » 21 Окт 2005, 12:22

Razbira se 4e e vajno koi shte e glaven Prokuror. Ne biva razni djudjeta ili podletsi da zaemat tozi post. Saglasen sam 4e posredstveni(da ne kaja nekadarnitsi) ni upravliavat-no tova zna4i li 4e tova e pravilnoto.
Az za tova glavnia prokuror da bade dostoen 4ovek i profesionalist. Samo ne me pitaite koi e dostoen i koi profesionalist...
neznaiko
 

Re:

Мнениеот Mi-Lena » 21 Окт 2005, 12:46

Anonymous написа: Панайотов какво казва наяма значение. Важно е какво ще каже тяхното Величество.


Да не мислите, че се е изказал по телевизията без да го е съгласувал с Величеството?
Все повече се убеждавам, че ако управляващата коалиция не се споразумее за партийно ангажиран кандидат, ще се споразумее за някой привидно неангажиран, но който може да бъде контролиран. И ще изгрее звездата на Росен Димов или някой подобен на него.
Mi-Lena
 

Мнениеот neznaiko » 21 Окт 2005, 12:56

Samniavam se 4e shte e Rosen Dimov.Mnogo rano zapo4naha da go spriagat koeto e losh znak.Spored men shte e niakoi koito shte iznikne na finalnata prava.
neznaiko
 

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron