начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

РЕФОРМА В ПРОКУРАТУРАТА И СЪДА.

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 13:03

Гостенка написа:
круела написа: И понеже, ще ме извините, Гостенка, но съдът отново подхожда леко високомерно по въпроса, носи и последствията- считат го и него за поборник с престъпността, и очакват резултати на конвейр.Затова "бойковизмът" ще има трайна почва у нас. А питам всички.


И аз се извинявам, но това с дежурното обвинение във високомерие ми прилича на обвинението към изнасилената, че е предизвикала насилника.
Всичко това стана вчера. Какво да направи Бисер Троянов снощи или тази сутрин? Да свика журналистите и даде пресконференция като ген.Петров? Или това да го направи Евгени Стайков? Или за пореден път Иван Григоров?
Ами това не е частен въпрос нито на съдебния състав, нито на апелативния съд, нито на съда въобще. Това трябва да е държавна политика, както е в белите държави. Това ще рече - председателствуващия ВСС министър на правосъдието, тутакси да сезира равният нему по ранг министър на вътрешните работи, който да накара Петров, както се е изказал в този стил, така и да се извини. Това е правилният и цивилизован начин. Как го виждате това нещо да стане? Колко пъти Нели Куцкова се изказва срещу Бойко? Колко пъти Григоров обяснява, че не сме страна в процеса? И да ме прощавате, но нито на Петров, нито на Борисов им пукаше или им пука от реакцията на съда. Те могат да бъдат спрени от началниците си. Защо не обвините въпросните началници - Румен Петков или Сакскобургготски, който единствен можеше да озапти лицето Борисов?


Съдът е смешен не заради Бойко Борисов, а защо си е смешен. Веднага ще ти дам един ... Англичанин след мача Ливърпул-Милан. Удря барман с камък в главата и БГ съдът го осъжда на 15 години затвор; делото продължава няколко месеца. Страшина след употреба на алкохол, карайки своето МПС блъска Стойчо Стоилов и след това го прострелва няколко пъти, като му пълни корема с олово. Присъдата е 10 години. Делото продължава повече от 3 години!
А тоя Григоров не ми го хвали, ако обичаш ... тъжна картинка сте!
Гост
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 13:21

никой никого не хвали, защото сме всичките в едни... Гостенка е права, че полицията следва да бъде приучена да спазва законите и да не провокира негативно обществено мнение по отношение на съдебната власт, чрез последователна държавна политика. Но такава няма. Затова те са винаги в бяло, а всички други- виновни и трябва да са засрамени.Друг е въпросът, че понякога основания за срам има. И то навсякъде- и при нас, и в прокуратура, и в съда. Но, както многократно се е писало за това има и субективни, и обективни причини.
круела
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 13:22

Anonymous написа:
Anonymous написа:От "Медияпул". Днес.
Докато вървеше делото в апелативния съд по обжалване на мярката за задържане на Маргините, ген. Петров каза пред репортери: “Аз мисля, че в крайна сметка в днешния ден съдът ще покаже дали има място в държавата и дали има държавническо мислене”.

Така, продължавайки традицията на бившия главен секретар на МВР топполицаи да казват на независимия съд кое е правилно и кое не, ген. Петров заяви в словото си пред служителите на реда, че днес българската полиция отстоява по категоричен начин европейските демократични ценности заедно с безкомпромисното прилагане на закона.

Виждате ли г-да Съдии. Това Ви чака вече. Полицейщина и полицейско ниво в коментарите.Това ще дочакате от реформата.


АМИ ТАКА Е. ЩЕ СЕ ВИДИ ИМА ЛИ МЯСТО В ПОЛИЦИЯТА ДЪРЖАВАТА ВЪОБЩЕ. КРАЙНО ВРЕМЕ БЕШЕ НЯКОЙ ДА ГО ПОСТАВИ ТОЗИ ВЪПРОС.ПРЕДЛАГАМ НАКАЗАНИЯ В СТИЛ "ЧАУШЕСКУ" ПРЕД НАЦИОНАЛНИТЕ МЕДИИ.


Май сте напълно прав. Търсим държавата в полицията, а то дали въобще ги има и двете...
Гост
 

Мнениеот Гостенка » 09 Ное 2005, 13:24

Един колега прочете темата и постингите и ми зададе логичния въпрос:
"Защо си го причиняваш? Защо ставаш гръмоотвод за отрицателната енергия на по-голямата част от влизащите в тази тема? Не можеш да очакваш, че някой ще разгледа обективно позицията ти, ако той не е влязъл за да бъде обективен. Повечето влизат за да си търсят виртуална боксова круша. И то такава, срещу каквато не биха се изправили в реалния живот."
Добре е да се слушат по-мъдрите, които са станали такива, защото през много неща са преминали.
Гостенка
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 13:59

Гостенка написа:Един колега прочете темата и постингите и ми зададе логичния въпрос:
"Защо си го причиняваш? Защо ставаш гръмоотвод за отрицателната енергия на по-голямата част от влизащите в тази тема? Не можеш да очакваш, че някой ще разгледа обективно позицията ти, ако той не е влязъл за да бъде обективен. Повечето влизат за да си търсят виртуална боксова круша. И то такава, срещу каквато не биха се изправили в реалния живот."
Добре е да се слушат по-мъдрите, които са станали такива, защото през много неща са преминали.


:) Не сте прави и ти, и твоя колега, но щом това ви успокоява, приемете, че е така.
Истината е, обаче, че проблеми има във всяка област, както казва круела, но съдът най-упорито отрича тези проблеми. Има още много да учите и ти, и твоя колега. Но досега само извънземните не сте обвинили за вашите проблеми. А вашите проблеми са много и явни за всички. Толкова ли е трудно да кажете: "Да, все още нямаме унифицирана практика. Все пак в България има ТЗ, ЗЗК и т.н. от около 15 години. Имаме и проблем с кадрите и законите често променят. Не всичко можем да приложим така бързо. Да, трудно се справяме с икономическите престъпления, поръчковите убийства и корупцията. Все пак те се появиха в България от около 15 години. Нямаме много опит и с тях, но работим и се опитваме, колкото можем. Дайте ни малко време и ще започнем да се справяме."
А вие само се сърдите, цупите и обиждате, дори вземате някаква поза и се дуете, колко сте големи и как ние не ви разбираме. Това дразни още повече.
Гост
 

Мнениеот прокурор » 09 Ное 2005, 14:02

Макар и несъвършени,наказателните ни закони съществуват и трябва да се прилагат,а не само да мрънкаме,че нещо ни пречи. Основния проблем на съдебната система са кадрите,а не лошата конструкция или други подобни. Половината от магистратите са пълен брак и трябва да си отидат. Българския съд се е превърнал в детска градина /с малки изключения/ и наподобява училище за недоразвити, в което учат предимно момичета. Ако зависеше от мен,за съдии щях да назначавам предимно мъже,преминали през следствие и прокуратура /или поне през една от двете институции/,а не девойки, прекарали младостта си в четене на книжки,които и понятие си нямат какво представлява живота на улицата и как изглежда българския ъндърграунд.
прокурор
 

Мнениеот Гостенка » 09 Ное 2005, 14:09

Anonymous написа: А вие само се сърдите, цупите и обиждате, дори вземате някаква поза и се дуете, колко сте големи и как ние не ви разбираме. Това дразни още повече.


Щом ви дразня, няма да влизам в тази тема повече. Обещавам. Но така и ще си остана в неведение, кои сте тези "ние". Досега само Круела и един прокурор са се обозначили професионално. Замислете се, дали тези "ние", толкова дълго биха издържали анонимни обвинения от необозначени субекти. Най-лесно е да не посочиш какъв си, за да не метне някой камък в твоя двор. Ах. Позиция, достойна за възхищение.
Гостенка
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 14:23

Гостенка написа:
Anonymous написа: А вие само се сърдите, цупите и обиждате, дори вземате някаква поза и се дуете, колко сте големи и как ние не ви разбираме. Това дразни още повече.


Щом ви дразня, няма да влизам в тази тема повече. Обещавам. Но така и ще си остана в неведение, кои сте тези "ние". Досега само Круела и един прокурор са се обозначили професионално. Замислете се, дали тези "ние", толкова дълго биха издържали анонимни обвинения от необозначени субекти. Най-лесно е да не посочиш какъв си, за да не метне някой камък в твоя двор. Ах. Позиция, достойна за възхищение.


Дискусията ще се опорочи, ако всеки започне да казва какъв опит има и с какво се занимава. Юрист съм, но препочитам да запазя в тайна, това, с което се занимавам - най-малко от скромност ... Опитвам се да си казвам мнението и да се аргументирам, доколкото мога.
Все пак, ако напуснеш темата няма да е същото ... и искам да знаеш, че не бих искал да напускаш темата, но ... ти решаваш.
Гост
 

Мнениеот Гостенка » 09 Ное 2005, 14:38

Да. Всеки решава дали да се бие на арената или да мушка с меча иззад завесата. Някои го наричат "скромност".
Но! Върнах се само за да напомня това:

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!
"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.
И не знаем, не можеме, не щеме
да работим за себе си със време.
Само знаем и можеме, и щеме
един други злобно да се ядеме...
Помежду си лихи, буйни, топорни,
пред други сме тихи, мирни, покорни...
Все нас тъпчат кой отдето завърне,
щот сме туткун, щото не сме кадърни...
Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -
а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,
пак ще кажа и с това ще да свърша.

1875 год.
П.Р. Славейков
Гостенка
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 14:40

Гостенка написа:Един колега прочете темата и постингите и ми зададе логичния въпрос:
"Защо си го причиняваш? Защо ставаш гръмоотвод за отрицателната енергия на по-голямата част от влизащите в тази тема? Не можеш да очакваш, че някой ще разгледа обективно позицията ти, ако той не е влязъл за да бъде обективен. Повечето влизат за да си търсят виртуална боксова круша. И то такава, срещу каквато не биха се изправили в реалния живот."
Добре е да се слушат по-мъдрите, които са станали такива, защото през много неща са преминали.


Гостенка, изборът е Ваш, но не мисля, че трябва да правите това. Мъдрият човек, който Ви е казал това е напълно прав. Но имаше една хубава стара книжка, откъдето запомних нещо:"И най-мъдрият от мъдрите въздава справедливост и на себе си". Мисля, че досега с чест сте се справяли с тази задача. Без да оправдавате негативното, без да го криете. Мисля, че това, което правите е полезно. На практика става така, че всеки от нас-независимо като какъв работи, гледа само от своята гледна точка, и няма поглед върху другите. А това в крайна сметка е полезно.Защото само тогава картината е пълна. При мен успяхте да промените доста мои представи за "съдебната реалност", които излагах в началото. Накарахте ме и да се замисля за доста неща, преди да ги осъждам. А това само по себе си е полезно. Мога напълно сериозно да Ви кажа, че сте успели и с други. Радвам се, че в съда работят хора, които честно, ясно, открито дискутират проблеми, обичат професията си, и са склонни да я бранят от посегателства върху професионалната чест. Това е неблагодарна задача, някои я наричат "просветителска", и как ли още не, но важното е, че дава резултат. Другата гледна точка.

Г-н прокурор. Изказването Ви има логика, но би следвало и в прокуратурата да работят само хора преминали през следствието. Вижте списъка на спечелилите конкурса за младши прокурори. Да срещате доста познати прокурорски фамилии? По наследство ли се предава вече тази професия?Или просто от всички останали те били най-кадърните? Е, все отрочета на по 25 г. ли трябва да представляват държавното обвинение. И така представлявано, ще издържи ли в съда? А кой ще е виновен за това? Ще ми се да коментирам изказването Ви да не се допускат жени да работят като съдии по наказателни дела. Това силно ми напомня позицията на г-н Главния прокурор- за лелките, дето в обедната почивка ходели да си купуват репи и кисело мляко. В една нормална бяла държава на това щеше да има рязка обществена реакция. А може би и осъдени за дискриминация.Защото европейското законодателство доста детайлно е разработило тази тема. Една от последните забележки по присъединяването ни в ЕС бе именно, че твърде малко жени се допускат на работа в полицията. Не съм бясна феминистка, за да смятам, че жената следва да бъде машинистка, миньорка или кранистка, но практиката е показала, че се справя съвсем не по-зле. Практиката показва също така, че жените магистрати са по-прецизни, по-малко склонни към корупция, и далеч по-дисциплинирани. Това -за печката и котлоните малко е остаряло. Не е в правилата на съвременна Европа. А защо мъжете сте го допуснали, просто не мога да разбера. Ние ли станахме по-мъжки момичета, или вие -по-малко мъжки момчета?
круела
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 14:55

Ефектно и правилно, Гостенка. Искрено се надявам да не е Вашият финал в темата, защото действително няма да е същото. Е, малко ще поразочароваме г-н прокурора, изказал се по-горе. Ще се оправдае неговото схващане, че жените -съдии, или магистрати само "четат книжки", но не "познават улицата и ъндърграунда". Сега, с цялата сила на беса, който събуди в мен това изказване ще му кажа следното: Моята работа е свързана много повече и непрекъснато с риенето по улиците , и в мършата, г-н прокурор. Моята работа е не да познавам "ъндърграунда", а да го вкарвам където му е мястото. Впрочем- може би Вашата?!!А защо твърде малко представители на "ъндърграунда" са там, където им е мястото може да се поспори. Май следва да им образувате дела, вместо само да ги познавате? Пък после да отпочнем ние, пак да дойде при вас, и накрая съдът да ги осъди?В тази връзка мога само да спомена и, че няма наказателно производство водено срещу жена -магистрат в страната за корупция. Само срещу мъже. Защо ли така?
круела
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 15:03

Гостенка написа:Да. Всеки решава дали да се бие на арената или да мушка с меча иззад завесата. Някои го наричат "скромност".
Но! Върнах се само за да напомня това:

Не сме народ, не сме народ, а мърша,
хора, дето нищо не щат да вършат.
..........................................


1875, а сега сме 2005 ... Някой неща се променят, други никога не се променят, но ... и ти си част от този народ!
Ти си толкова анонимна, колкото и аз. Само, че ти си казала каква е професията ти. Хубаво, ще ти кажа: аз не съм съдия, следовател или прокурор. Адвокат съм, но ЗА ми дава право да се занимавам и с друга дейност, и аз се занимавам и с нея, но това вече си е моя работа, нали така :) Сега, кво ... ?!
Гост
 

до Круела

Мнениеот прокурор » 09 Ное 2005, 15:22

Напълно съм съгласен,че един прокурор би бил много по-подготвен, ако е приминал през школата на следствието,макар и да съм пристрастен,защото самия аз съм бивш следовател. Така,че може да поспорим кой е по-наясно с подземния свят от нас двамата. А изказването на Филчев е по съвсем конкретен и действителен случай - г-жа съдията е попрекалила с пазаруването. По отношение на корупцията сред магистратите - доколкото ми е известно,разликата между жените и мъжете,които взимат /тези нещастници до един трябва да си отидат от съдебната система/ се състои в това,че жените имат твърди тарифи,които не подлежат на коментар и пазарлък,за разлика от мъжете. Но,аз лично,се надявам,че ще дойде време,когато системата ще се освободи от тези хора.
прокурор
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 15:22

Г-н адвокат. Ако ще казваш нещо конкретно, казвай го.Че при вас пък каква неистова нужда от реформа има да не говорим. Допуснахте хора-малограмотни и завършили ветеринарно-медицински факултет, специалност "право" да се впишат в колегиите.Половината от тях, за да оцеляват са се превърнали в "пощенски кутии". И сте твърде малко тези, дето могат-като по филмите да разплачат съдебните заседатели в залата.Мното -като Марковски,Василев, Цанова/последната пък и без основание дори!/предпочитат да водят съдебни процеси по медиите. Там няма нужда от много сериозни правни аргументи. достатъчно е да създадеш нужната обществена нагласа, а взелият "неправилно" решение съд да се черви. Ако искаш да си поговорим и за вас. Ако -не-конкретно по темата за съда и прокуратурата.Но конкретно.
круела
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 15:37

круела написа:Г-н адвокат. Ако ще казваш нещо конкретно, казвай го.Че при вас пък каква неистова нужда от реформа има да не говорим. Допуснахте хора-малограмотни и завършили ветеринарно-медицински факултет, специалност "право" да се впишат в колегиите.Половината от тях, за да оцеляват са се превърнали в "пощенски кутии". И сте твърде малко тези, дето могат-като по филмите да разплачат съдебните заседатели в залата.Мното -като Марковски,Василев, Цанова/последната пък и без основание дори!/предпочитат да водят съдебни процеси по медиите. Там няма нужда от много сериозни правни аргументи. достатъчно е да създадеш нужната обществена нагласа, а взелият "неправилно" решение съд да се черви. Ако искаш да си поговорим и за вас. Ако -не-конкретно по темата за съда и прокуратурата.Но конкретно.


не виждаш ли, че се запознавам с Гостенка :) казах си мнението по-горе, но тя се обиди и сега се извинявам :)
иначе, съм съгласен за адвокатурата. така е
Гост
 

Re: до Круела

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 15:42

прокурор написа:Напълно съм съгласен,че един прокурор би бил много по-подготвен, ако е приминал през школата на следствието,макар и да съм пристрастен,защото самия аз съм бивш следовател. Така,че може да поспорим кой е по-наясно с подземния свят от нас двамата. А изказването на Филчев е по съвсем конкретен и действителен случай - г-жа съдията е попрекалила с пазаруването. По отношение на корупцията сред магистратите - доколкото ми е известно,разликата между жените и мъжете,които взимат /тези нещастници до един трябва да си отидат от съдебната система/ се състои в това,че жените имат твърди тарифи,които не подлежат на коментар и пазарлък,за разлика от мъжете. Но,аз лично,се надявам,че ще дойде време,когато системата ще се освободи от тези хора.

Усеща се, че сте бивш следовател, и това ме радва, защото това са по-качествените прокурори, които, като нас познават улицата, с прилежащата и красота. Че системата трябва да се освободи от връзкарите и корумпираните също адмирирам.За твърдите тарифи на жените-магистрати не мога да коментирам, защото не съм запозната. това по-скоро е работа на прокуратурата. В смисъл-не само да го регистрира.В този смисъл ще приема, че сте по-запознатия от нас двамата. Но за дискриминация, в наше време там накъдето сме тръгнали, предвиждат сериозни санкции. Може би, с оглед бъдещото ни присъединяване / ако стане, и ако още има ЕС/, Вие, а в частност и други представители на прокуратурата ще следва да преосмислите позицията си. Най-малкото и в нашата конституция го има. За едно ще се съглася-кадровия подбор. Ами отворете другия форум-за резултатите от изпитаза младши прокурори. Там ще видите бодра и достойна смяна- все видни прокурорски синове. /е, и дъщери, но не му забелязвайте/
круела
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 16:06

Anonymous написа:
круела написа:Г-н адвокат. Ако ще казваш нещо конкретно, казвай го.Че при вас пък каква неистова нужда от реформа има да не говорим. Допуснахте хора-малограмотни и завършили ветеринарно-медицински факултет, специалност "право" да се впишат в колегиите.Половината от тях, за да оцеляват са се превърнали в "пощенски кутии". И сте твърде малко тези, дето могат-като по филмите да разплачат съдебните заседатели в залата.Мното -като Марковски,Василев, Цанова/последната пък и без основание дори!/предпочитат да водят съдебни процеси по медиите. Там няма нужда от много сериозни правни аргументи. достатъчно е да създадеш нужната обществена нагласа, а взелият "неправилно" решение съд да се черви. Ако искаш да си поговорим и за вас. Ако -не-конкретно по темата за съда и прокуратурата.Но конкретно.


не виждаш ли, че се запознавам с Гостенка :) казах си мнението по-горе, но тя се обиди и сега се извинявам :)
иначе, съм съгласен за адвокатурата. така е

Sorry.Мисля, че си струва да се запознаеш с нея. На мен действително ми промени доста представи и дискусията без нея няма да е същата. Все пак рядко е да чуеш съдия да говори, още повече по този убедителен и искрен начин.И ти ли си антифеминист? Кажи, г-н адвокат, може ли да се слага етикет "кадърност"-"некадърност", в зависимост от това дали конкретния магистрат, или адвокат е мъж, или жена?Още повече в тази държава, в която е важно кой си, не какъв си? какво мислиш по въпроса?
круела
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 17:01

круела написа:Sorry.Мисля, че си струва да се запознаеш с нея. На мен действително ми промени доста представи и дискусията без нея няма да е същата. Все пак рядко е да чуеш съдия да говори, още повече по този убедителен и искрен начин.И ти ли си антифеминист? Кажи, г-н адвокат, може ли да се слага етикет "кадърност"-"некадърност", в зависимост от това дали конкретния магистрат, или адвокат е мъж, или жена?Още повече в тази държава, в която е важно кой си, не какъв си? какво мислиш по въпроса?


Не съм антифеминист - имам майка, съпруга, нямам нищо против жените. Жените са по-силни студенти, изкарват по-високи оценки, амбициозни са и логично получават добре платени работи. Мъжете имаме други качества и също се справяме не по-лошо.
За процеса съдията е важен - няма значение дали е мъж или жена. Това, което е проблем в цялата континентална система (вкл. Франция и Германия) е подбора на съдиите. За мен, най-доброто решение е в Англия. Бъди 10-15 barrister и ако докажеш в съдебната зала, че си добър, то стани съдия. Факт е, че там съдиите са предимно мъже, но ...
Освен това, ако погледнеш арбитрите също се убедиш, че повечето са мъже минали 50-те.
Но ние живеем в България, където проблемите са много повече и за добро или за лошо жените доминират в съдийската професия. Но и мъжете да доминираха трябва време, за да има качествен процес. Не мисля, че жените пречат на съдебната система, в която повечето от мъжете обичат да употребяват алкохол и то в големи количества, но и това е човешко ...
Иначе, Гостенка е симпатичен млад съдия, който не иска да признае колко дупки има в съда и си мисли, че ББ им е свалил 'рейтинга'. Без да вижда как нейните колеги всеки ден свалят 'рейтинга' на съда. Съдът трябва да говори със съдебните си актове и колкото да говори Григоров, никой няма да го чуе, защото когато говорим за съд само решенията и присъдите имат значение.
Гост
 

Мнениеот круела » 09 Ное 2005, 18:00

Не мисля, че си прав. Гостенка също е сочила доста негативни неща, и то, съвсем обективно. Много ми хареса един неин постинг в тази връзка, ако прегледаш мненията и, ще се убедиш сам. Там казваше, че няма защо да отрича нищо, нито да оправдава лошото. Това, което казваш за съда е в пълна мяра валидно за всички останали звена на съдебната система, та дори и за адвокатурата, за дознанието, за полицията. Навсякъде има проблеми- и обективни, и субективни.Но, трябва да признаеш, че са малко хората, които ги признават , и говорят за тях. Но не може да говорим с обобщения. Защото навсякъде има свестни, честни и грамотни хора, които искат да си вършат работата, вършат я въпреки всичко и ги боли от обобщения. Това е повече от нормално. Ако ще има критики-нека бъдат конкретни и аргументирани. За да има ответна аргументация.
круела
 

Мнениеот Гост » 09 Ное 2005, 18:59

круела написа:Не мисля, че си прав. Гостенка също е сочила доста негативни неща, и то, съвсем обективно. Много ми хареса един неин постинг в тази връзка, ако прегледаш мненията и, ще се убедиш сам. Там казваше, че няма защо да отрича нищо, нито да оправдава лошото. Това, което казваш за съда е в пълна мяра валидно за всички останали звена на съдебната система, та дори и за адвокатурата, за дознанието, за полицията. Навсякъде има проблеми- и обективни, и субективни.Но, трябва да признаеш, че са малко хората, които ги признават , и говорят за тях. Но не може да говорим с обобщения. Защото навсякъде има свестни, честни и грамотни хора, които искат да си вършат работата, вършат я въпреки всичко и ги боли от обобщения. Това е повече от нормално. Ако ще има критики-нека бъдат конкретни и аргументирани. За да има ответна аргументация.


Проблеми има навсякъде, основният проблем е средата, в която работим. Да. Малко хора говорят за проблемите, всеки се крие зад другия. Но всички ние повече или по-малко сме виновни за вредната среда, защото без да се усещаме ние ставаме част от средата, приспособяйки се към нея, а най-трудното е да бъдеш различен. Аз не обвинявам никого и никой не бива да приема нещата лично. Съжалявам за Гостенка, защото тя наистина бе симпатичен образ, но ...
Просто някой неща им трябва повече време, за да заработят така, както би трябвало да работят. Така, че ни трябва търпение и не трябва да ни е страх да говорим за проблемите, които надявам се да стават по-малко. В тази връзка Прокурорът направи много смело и мъжко изказване.
Все пак, нямам илюзии, че нещата ще се оправят за 1 или 2 години ...
Гост
 

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron