начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Мнение на член на ВСС относно помиите по адрес на колеги

Дискусии на тема съдебната власт в България


Мнениеот magistrat » 22 Дек 2005, 19:34

bez zn4enie написа:Колеги, може би се включвам малко късно в спора, но не е ли по-добре членът на ВСС да обясни защо те си гласуваха 13-та и може би 14-та заплата, а за адвокатите от месец юли 2005 година не са заплатили нито лев ? Нима това не е безсрамие?

Ne sam 4ula, 4e 6te imame 13, a da ne govorim za 14 zaplata! Vie advokatite kakvo revete? Bezsramie e da vzema6 po 150lv. za 15 min ot slujebna za6tita, a srednostatisti4eskia balgarin blaska cial mesec za tezi pari.Az ne se oplakvam ot vaznagrajdenieto, koeto polu4avam kato magistrat! Bezsramie e, 4e ima kolegi koito razsajdavat po tozi elementaren na4in, kato se ima predvid kakva e situaciata v darjavata ni :!:
magistrat
 

Мнениеот gega » 22 Дек 2005, 23:37

Цяла седмица чета безсмислици! Ако смятате така да я карате, открийте друга тема и словоблудствайте!

А инак ПОГНУСАТА от "члена на ВСС" е очевидна за хората, които активмно взимаха участие - та затова не се включваха! Не очаквахме такава детинщина - блъфирал бил, изпитвал ни, "някак си", тестове ни предлагал! УНИЗИТЕЛНО за нас и за лицето, за което се представя (с оглед на отговорното положение, което заема). Времето безвъзвратно ви изтича! Очаквам да започнат "разследавне" на магистратите, които са издигнали глас против безобразията на ВСС, с тяхнвото инфатилно "кадруване"! Дори съм убеден - то "ченгаджийското" мислене е в кръвта на мнозина от вас! Хайде да не започвам да изброявам! Няма да ви оставим на мира, другарки и другари! Търпението ни се изчерпа! Нали щеше да има дискусия за основния проблем - назначаването на магистрати - защо не обявите вашите критерии! Аз мога да изложа моите предложения:
1. За младши и районни съдии да се назначават юристи, преминали през конкурс. 2. За окръжни, апелативни и върховни съдии - само съдии от кариерата - без НИКАКВО изключение, защото отново ще изопачите идеята да влизат наистина подготвени хора извън системата (то какво свястно направихте през годините, добре че е НАТИСКА от Европейската комисия) 3. Да се провеждат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и ИСТИНСКИ атестации на съдиите през две години! 4. Да се увеличат значително възнагражденията на магистратите 5. Израстването на съдията да е обвързано не само от БРОЙКАТА "изписани" дела, но и от фактическата и правна сложност на делата, както и от правилността на съдебните актове, като се отчита натовареността на отделните състави 6. Да се намали членствения състав на ВСС (15 е ОК), като се ограничи достъпът на "политиците" във ВСС (да отпадне квотата на НС), като част от членовете да се избират от КС, например. 7. Да се увеличи щата на магистратурата, като същевременно се дисциплинара със строги, но ЯСНИ критерии за оценяване на тяхната работа - стига с тази СТАТИСТИКА (заради нея се извършват безумия след безумия и се постановяват безОБРАЗНИ актове). 8. И не на последно място да се обучат магистратите да уважават страните и техните процесуални представители, респ. защитници - адвокатите не са "паплач", нито са нагли, когато искат да сес прилага закона - когато искат да се заплаща техния труд. Всеки гражданин има право на АДВОКАТСКА помощ - и 120 лв. са малко, има си Наредба на ВАС, която е приета въз осонва на ЗАКОНОВА делегация! 9. Конституционните промени да бъдат съпроводени от НЕЗАБАВНО разпускане на ВСС и провеждане на нови избори на делегатски събрания - очевидно е, че вие не сте подготвени за новите предизвикателства
Ако смятате, че моите предложения са разумни, очаквам с "нестихващ" интерес Вашите отговори, г-н "член на ВСС"! И ако благовнолите да отговорите, бъдете ТОЗИ ПЪТ ИСКРЕН. Всеки човек има право да греши:)))))))))))))), но в рамките на разумните предели! По-важното е да съумее да признае, че е сгрешил и да се опита да поправи грешката си! Но защо ви убеждавам, все повече разбирам колко наивно звучи, като нищо не виждам в ответ!
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот знаещ » 22 Дек 2005, 23:51

Gega, твоята гега удря на място...,лично аз съм съгласен с казаното, но...
ако нашият събеседник наистина е "член на ВСС", лично аз го приветствам за смелостта да се включи тук, защото съм убеден, че и други"отговорни другари" от много важни институции влизат и четат мнения във форума, но или мълчат, или се крият зад имагинерни никове, затова казах, че приветствам смелостта!
знаещ
 

Мнениеот scribtor » 22 Дек 2005, 23:56

magistrat написа:
bez zn4enie написа:Колеги, може би се включвам малко късно в спора, но не е ли по-добре членът на ВСС да обясни защо те си гласуваха 13-та и може би 14-та заплата, а за адвокатите от месец юли 2005 година не са заплатили нито лев ? Нима това не е безсрамие?

Ne sam 4ula, 4e 6te imame 13, a da ne govorim za 14 zaplata! Vie advokatite kakvo revete? Bezsramie e da vzema6 po 150lv. za 15 min ot slujebna za6tita, a srednostatisti4eskia balgarin blaska cial mesec za tezi pari.Az ne se oplakvam ot vaznagrajdenieto, koeto polu4avam kato magistrat! Bezsramie e, 4e ima kolegi koito razsajdavat po tozi elementaren na4in, kato se ima predvid kakva e situaciata v darjavata ni :!:


Виж какво, маце/казвам го с добри чувства, затова не се впрягай за обръщението/, няма лошо да си гласуват 13-та, пък ако ще и 14-та, и 15-та заплата. Стига с това соц-мислене за равенсто, социалност и тям подобни глупости. Не е проблема в това, да имат ли 13-та заплата, или - не, а в това - дали я заслужават. А това зависи от обстоятелството, дали си четат делата, дали ги ги решават по правила и т.н.
Аз, мисля, че половината - заслужават, но останалата половина - категорично - не. Това - грубо казано, но горе-долу нещата са там някъде.
Така че, критерият за допълнителна заплата, би следвало да бъде качествена работа и професионализъм, а не дереджето на държавата, броя на циганите и т.н. Не виждам обаче, кои и как, може да отсее професионалиста от некадърника, когато става дума за 13-та заплата.
Последна промяна scribtor на 23 Дек 2005, 00:53, променена общо 1 път
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Мнениеот scribtor » 23 Дек 2005, 00:06

gega написа:Цяла седмица чета безсмислици! Ако смятате така да я карате, открийте друга тема и словоблудствайте!

А инак ПОГНУСАТА от "члена на ВСС" е очевидна за хората, които активмно взимаха участие - та затова не се включваха! Не очаквахме такава детинщина - блъфирал бил, изпитвал ни, "някак си", тестове ни предлагал! УНИЗИТЕЛНО за нас и за лицето, за което се представя (с оглед на отговорното положение, което заема). Времето безвъзвратно ви изтича! Очаквам да започнат "разследавне" на магистратите, които са издигнали глас против безобразията на ВСС, с тяхнвото инфатилно "кадруване"! Дори съм убеден - то "ченгаджийското" мислене е в кръвта на мнозина от вас! Хайде да не започвам да изброявам! Няма да ви оставим на мира, другарки и другари! Търпението ни се изчерпа! Нали щеше да има дискусия за основния проблем - назначаването на магистрати - защо не обявите вашите критерии! Аз мога да изложа моите предложения:
1. За младши и районни съдии да се назначават юристи, преминали през конкурс. 2. За окръжни, апелативни и върховни съдии - само съдии от кариерата - без НИКАКВО изключение, защото отново ще изопачите идеята да влизат наистина подготвени хора извън системата (то какво свястно направихте през годините, добре че е НАТИСКА от Европейската комисия) 3. Да се провеждат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ и ИСТИНСКИ атестации на съдиите през две години! 4. Да се увеличат значително възнагражденията на магистратите 5. Израстването на съдията да е обвързано не само от БРОЙКАТА "изписани" дела, но и от фактическата и правна сложност на делата, както и от правилността на съдебните актове, като се отчита натовареността на отделните състави 6. Да се намали членствения състав на ВСС (15 е ОК), като се ограничи достъпът на "политиците" във ВСС (да отпадне квотата на НС), като част от членовете да се избират от КС, например. 7. Да се увеличи щата на магистратурата, като същевременно се дисциплинара със строги, но ЯСНИ критерии за оценяване на тяхната работа - стига с тази СТАТИСТИКА (заради нея се извършват безумия след безумия и се постановяват безОБРАЗНИ актове). 8. И не на последно място да се обучат магистратите да уважават страните и техните процесуални представители, респ. защитници - адвокатите не са "паплач", нито са нагли, когато искат да сес прилага закона - когато искат да се заплаща техния труд. Всеки гражданин има право на АДВОКАТСКА помощ - и 120 лв. са малко, има си Наредба на ВАС, която е приета въз осонва на ЗАКОНОВА делегация! 9. Конституционните промени да бъдат съпроводени от НЕЗАБАВНО разпускане на ВСС и провеждане на нови избори на делегатски събрания - очевидно е, че вие не сте подготвени за новите предизвикателства
Ако смятате, че моите предложения са разумни, очаквам с "нестихващ" интерес Вашите отговори, г-н "член на ВСС"! И ако благовнолите да отговорите, бъдете ТОЗИ ПЪТ ИСКРЕН. Всеки човек има право да греши:)))))))))))))), но в рамките на разумните предели! По-важното е да съумее да признае, че е сгрешил и да се опита да поправи грешката си! Но защо ви убеждавам, все повече разбирам колко наивно звучи, като нищо не виждам в ответ!


Хубаво си го казал, ама на мен не ми се вярва да стане...
Мога да се обзаложа, също и, че това, не е съдията Григоров, някак не ми звучи като стил....
Чета темата, защото ми е любопитно и чат-пат се включвам, ама хич, хич, хич не ми се вярва написаното от всички включили се, да промени каквото и да е. Не бъдете наивни колеги....
Аватар
scribtor
Потребител
 
Мнения: 688
Регистриран на: 18 Яну 2005, 23:46

Мнениеот Гост » 23 Дек 2005, 00:10

Наивно Гега, много наивно! Значи за награда да им се увеличат заплатите и да се въведат някакви мъгляви критерии за атестация, които не знам защо си мислиш, че ще дадат резултат. Ако бях финансов министър не бих им дал пари, преди да видя, че срещу тия пари ще получа резултат. Иначе, нашата реформа е под лозунга: "от нищо правим нещо и веем знамена." Докато не изкореним тоя манталитет нищо няма да стане. Иначе, имаш много оригинални хрумвания, но за съжаление трудно приложими.
И най-важното, което искам да ти кажа е, че не е необходимо само да се променят правилата, а да се спазват съществуващите.
Гост
 

Мнениеот gega » 23 Дек 2005, 09:54

Върнах се малко назад в темата "На всичси ви стана ясно кой съм, нали!? Ако пък не, ще Ви кажа, че по право съм във ВСС, председател на съд и прочие?!

Хубава седмица ви желая и се надявам наистина да дискутираме без злобни изказвания и прочие"

Моето изказване не го възприемайте като злобно, а като ПРОЧИЕ:)))))))
Така че е хубаво да се дискутира остро, защото проблемът засяга цялата държавност!
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот Гост » 23 Дек 2005, 10:23

знаещ написа:Gega, твоята гега удря на място...,лично аз съм съгласен с казаното, но...
ако нашият събеседник наистина е "член на ВСС", лично аз го приветствам за смелостта да се включи тук, защото съм убеден, че и други"отговорни другари" от много важни институции влизат и четат мнения във форума, но или мълчат, или се крият зад имагинерни никове, затова казах, че приветствам смелостта!

Искам да попитам ЧЛЕНА на ВСС, понеже не съм от съдебната система и информацията ми е слаба, вярно ли е, че при смяна на някои от членовете на сегашния ВСС, един кандидат вече си е платил крупна сума и очаква включване.Същият бе председател два мандата с негласната подкрепа на СДС, сега ще се урежда по линия на БСП, понеже е син на активен борец, а съпругата му е с реституции, така че е на мода по всяко време.
Гост
 

Мнениеот Гост » 23 Дек 2005, 10:25

Anonymous написа:
знаещ написа:Gega, твоята гега удря на място...,лично аз съм съгласен с казаното, но...
ако нашият събеседник наистина е "член на ВСС", лично аз го приветствам за смелостта да се включи тук, защото съм убеден, че и други"отговорни другари" от много важни институции влизат и четат мнения във форума, но или мълчат, или се крият зад имагинерни никове, затова казах, че приветствам смелостта!

Искам да попитам ЧЛЕНА на ВСС, понеже не съм от съдебната система и информацията ми е слаба, вярно ли е, че при смяна на някои от членовете на сегашния ВСС, един кандидат вече си е платил крупна сума и очаква включване.Същият бе председател два мандата с негласната подкрепа на СДС, сега ще се урежда по линия на БСП, понеже е син на активен борец, а съпругата му е с реституции, така че е на мода по всяко време.


Вече и за ВСС ли си плащат, мислех, че само за редови съдийски / респективно др./ длъжности. Толкова сериозни ли са нещата, освен че са логични
Гост
 

Мнениеот gega » 23 Дек 2005, 11:04

Колеги или "просто минаващи", моля ви да не се включвате с "журналистически" изказвания. С една дума - не се осланяйте на слухове! Във ВСС има много достойни хора, но за съжаление все още "ферментират" процесите! Позоваването на слухове и то без капка достоверност и логичност не допринася за това "избистряне". Не трябва безогледно да се "плюе", а да се поставят ИСТИНСКИТЕ въпроси, дори и когато те са адски неудобни!
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот a-morosa » 23 Дек 2005, 13:39

Честно казано, и аз не съм сигурна, че сме си "комуникирали" с член на ВСС. Повярвах по едно време, защото бяхме "скастрени" от г-жа Попова. За стила на мненията, които визираше беше напълно права, че не са конструктивни, а имаше и доста вулгарни, и не по темата. Но нейният собствен стил / ако е тя/, също бе доста "от високо", по учителски, по ръководному, някак. Та затова повярвах.И също, защото г-н члена на ВСС пробваше да даде "правилния", според него, уклон на дискусията, без всъщност нищо конкретно да каже. Така или иначе, аз харесвам г-дата Ненков и Пенчев. Ако е бил г-н Григоров, съм благодарила искрено за това, което направи за следствието като цяло.Но също като цяло, като обикновен работещ са ми доста странни безкрайните вихрещи се противоречия във ВСС, между ръководствата на съд и прокуратура, конфликти, спорове, медийни обвинения. Това не е добре нито за системата, нито за обществото. И колкото повече продължава, толкова по-малко доверие ще имат в нас.А тези, които работим с хора го изпитваме пряко на гърба си. Дано се вижда и от високо.За да не се задават риторични въпроси от рода на - ама не може всичко да става обществено достояние и как си позволявате да го обсъждате. По-скоро -не трябва. Но така или иначе-става.Всеки ден по вестниците хората се чудят да вярват ли на очите си, че прокуратурата реже кабели и "изселва" съдилища, а съдът от своя страна провежда "разследвания " и разполага с информация, до която не били стигнали разследващите, която щял да оповести /!/и прочие. Е, като цял народ се чуди, магистратите не са ли хора? Толкова. И без това дискусия по темата няма.


А за изказалия се неуместно прокурор ще каже, че възнагражденията ни са много далеч от този праг, който сочи. И той би следвало да го знае, защото няма практика следователи да вземат повече пари от прокурори.Аз водя тежки дела. И макар залата да не е лесно нещо, по-лесно бих могла да защитя труда си в зала, защото от корица до корица е мой, и го познавам. А дали той ще съумее да събере кървави парчета меса от местопроизшествие, не зная. Всичко се учи. Хубавото на нашата професия, г-н прокурор е, че сме с еднакво образование, спестяваме Ви доста труд от указания, защото си знаем какво трябва да се свърши, и не сме дознатели- да ни учите на азбуката. А след като можеш да напишеш цяло дело от началото до края, вероятно ще можеш после и да го изчетеш, решиш, респ.защитиш обвинението в съда.Даже това са най-качествените прокурори. Които са били и от "мръсната страна". Онази, която Ви е позната от фотоалбумите по делата, макар, че черно-белите снимки не показват ясно детайлите. Не е било тук темата да се възхвалявате, г-н прокурор. Има време-след влизане новия НПК в сила. Ще може да разследвате и сам-за улеснение.

Извинявам се на всички колеги, че направих отклонение извън темата с обръщението си към прокурора. Поздравявам отново "Висш прокурор"-дано и колегите Ви прочетат Вашия постинг.
a-morosa
 

Мнениеот Член на ВСС » 23 Дек 2005, 13:47

Уважаеми Колеги,

Честито Рождество Христово!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

С най – сърдечни пожелания за много здраве, щастие, късмет, успешна и ползотворна Нова година! Нека си пожелаем тя да е по - добра за нас и за нашата система!

Поздрави,

Иван Григоров
Член на ВСС
 

Мнениеот Гост » 23 Дек 2005, 17:18

Весели празници и на Вас, г-н Григоров!
Гост
 

Мнениеот следовател » 23 Дек 2005, 17:39

Член на ВСС написа:Уважаеми Колеги,

Честито Рождество Христово!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

С най – сърдечни пожелания за много здраве, щастие, късмет, успешна и ползотворна Нова година! Нека си пожелаем тя да е по - добра за нас и за нашата система!

Поздрави,

Иван Григоров


Благодаря и на Вас! С пожелания за трезви и мъдри решения през новата 2006 година към Вас и колегите Ви в името на една по - добре работеща съдебна система!
следовател
 

Мнениеот Президент на САЩ » 23 Дек 2005, 17:50

Член на ВСС написа:Уважаеми Колеги,

Честито Рождество Христово!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

С най – сърдечни пожелания за много здраве, щастие, късмет, успешна и ползотворна Нова година! Нека си пожелаем тя да е по - добра за нас и за нашата система!

Поздрави,

Иван Григоров


Весела Коледа и Щастлива Нова Година, г-н Григоров! Весела Коледа и Щастлива Нова Година и на драгите форумци! Успех на вашата система!

С най-добри пожелания,

George W. Bush,
the 43rd President of the United States
Президент на САЩ
 

Мнениеот Дядо Коледа » 23 Дек 2005, 20:09

Весела Коледа и на Вас, г - н Григоров!
Да е щастлива и ползотворна за Вас и колегите Ви от ВСС Новата Година! Успехи и късмет!
Дядо Коледа
 

Мнениеот Skepsis » 23 Дек 2005, 20:11

Успешна да бъде и за Вас, г-жо Грънчарова :)
Skepsis
 

Мнениеот gega » 23 Дек 2005, 20:40

Член на ВСС написа:Уважаеми Колеги,

Честито Рождество Христово!

Весела Коледа и Щастлива Нова Година!

С най – сърдечни пожелания за много здраве, щастие, късмет, успешна и ползотворна Нова година! Нека си пожелаем тя да е по - добра за нас и за нашата система!

Поздрави,

Иван Григоров


С ОБЩИ усилия - ЩЕ БЪДЕ, само здраве да е!
gega
Потребител
 
Мнения: 585
Регистриран на: 20 Юни 2005, 12:18

Мнениеот лунатик » 23 Дек 2005, 22:19

Весела коледа и от мен.
Треските да ги дяламе догодина /ама не до амина/
лунатик
 

мнение на чл.

Мнениеот ipon » 24 Дек 2005, 15:00

Anonymous написа:Napalno podkrepqm mnenieto na avtora na temata.
Ne moje spored men da se plue po horata, kato osnovniqt argument e, 4e sa sinove na tozi ili onzi. ne moje sa6to da se diskvalificira nqkoi zatova, 4e v minaloto si e imal nqkakvi problemi. Prosto 4oveka e savkupnost ot dobri i lo6i 4erti i vajnoto e koi sa preobladava6tite, a ne 4e nqkoi nqma takiva. Ako e samo dobar-tova trqbva da e izrod, no prosto i ne e varno -nqma idealni.



Аз,които съм от доста години в професияята,съм омерзен от шуробаджанащината в системата на съдебната власт.Тя е наложена като Mfdus vivendi навсякъде ебез изключение,както по вертикал така и по хоризонтал.Тотална корупция и некомпетентност.Жалко но факт.До това съъстояние доведоха два фактора: безогледната чистка проведена от нововластниците през деветдесеттях години и липсата на елементарен контрол и точни критерии при кадруването.
ipon
Потребител
 
Мнения: 279
Регистриран на: 14 Сеп 2003, 10:20

ПредишнаСледваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron