начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Въпрос

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос

Мнениеот r560v8 » 14 Май 2018, 18:16

Здр имам въпрос може ли полицай да ме съди за това , че съм писал в акта възражение : Имам съмнение , че е употребил алкохол
r560v8
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2018, 08:34

Re: Въпрос

Мнениеот katerinakuch » 14 Май 2018, 21:56

Не. Вие имате право на възражение срещу акта.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Въпрос

Мнениеот nikodim77 » 15 Май 2018, 23:10

Абре хора...?!? Тия идеи за „пияният катаджия" са смешни и безотговорни!
Ако формулирате „възражението” си по начина – представен в питането, аз си представям следното:
Полицаят прочита написаното (и Ви пребива – шега) обажда се в ОДЧ при ОДП (РУП), идват негови колеги с тях и офицер, и пред Вас извършват проверка на колегата си по надлежен ред, която да потвърди или отрече Вашите съмнения, и при отрицателен резултат...жална Ви... Дошлите също биха подписали съставеният Ви акт в качеството им на лица по чл. 44 от ЗАНН.
А в последствие не вярвам да има съдебен състав, който да погледне с добро око на Вас при евентуално обжалване на бъдещо, предполагаемо НП.
А ако напишете, че не мислите, че е пил, а че е пил, тогава полицаят да Ви съди си е негова работа, но прокурорът... е това е друг въпрос!? :wink:
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1168
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Въпрос

Мнениеот r560v8 » 16 Май 2018, 15:30

Акта е платен но чух , че иска да ме съди за това , че съм писал това Имам съмнение , че е употребил алкохол
r560v8
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Мар 2018, 08:34

Re: Въпрос

Мнениеот neutralen » 16 Май 2018, 15:44

Имаш право да пишеш в Акта възражение относно приписваното ти нарушение, а не относно състоянието на полицая. Ако реши може да те "съди", но това е частен характер дело. Като се има предвид сервилния характер на съдилищата може и да бъдеш осъден, въпреки че няма доказателства, че полицая наистина не е бил пиян/не е употребил алкохол. Полицая би следвало веднага да си направи кръвна проба, с която да докаже че не е бил пиян и да я представи пред съда като доказателство. Иначе неговите твърдения, че не е бил пиян не са доказателство :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron