начало

Атаките срещу съда безпрецедентно се увеличават в цяла Европа, дори и в стабилните демокрации Атаките срещу съда безпрецедентно се увеличават в цяла Европа, дори и в стабилните демокрации

Смяна на управител В ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Смяна на управител В ООД

Мнениеот vasko4 » 05 Ное 2018, 17:18

Здравейте,
имам две питания, по два отделни казуса.

1. ООД регистрирано с двама съдружника и двамата с 50% дялово участие.
Искам да сменим управителя, което е елементарна задача докато не се установи, че единият съдружник е в чужбина и нямам никаква връзка с него. Някакви идеи за провеждане на ОС за смяна на управителя?

2. ООД регистрирано с четирима съдружници, като тримата имат над 51% дялово участие.Четвъртия съдружник е същия, който е в чужбина и съответо нямаме никаква връзка с него. Отново искаме да изберем нов управител. Тук проблема е как да връчим поканата за свикване на ОС на съдружника който е в чужбина така, че ДЛР да я счете за редовно връчена/получена/.
vasko4
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 24 Май 2007, 23:52

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот vasko4 » 08 Ное 2018, 14:55

Никой ли не е имал такива казуси?
vasko4
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 24 Май 2007, 23:52

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот svegrigorov » 08 Ное 2018, 15:53

Не съм имал такива случаи.

Като варианти се сещам да изключване на съдружник по чл. 126 от ТЗ.

За връчване на покана - обявяване на актове със заявление Г2.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 118
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот ykovachev » 09 Ное 2018, 11:01

Г2 е за ГФО-та и счетоводни неща, извън декларациите за неактивност.
Не знам колко ще има файда от подобно обявяване, но ако има, то трябва да е с Г1. Ако беше с Г2, чакайте година и девет месеца примерно да го погледнат... То дотогава съдружниците ще се пенсионират!
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 1875
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Ное 2018, 14:26

Навремето - но вече не - ставаше с връзки във Фирмено отделение - сега такова няма вече, да се направи протокол с опис на отказа да се получи поканата - имах такъв случай - тоест - минава.

После - вписва се и се започва евентуално някаква процедура. Но - при тази процедура се явява всъщност момент - че обжалващият вече е уведомен. Разбрахте ли ме - първата процедура е всъщност примамка - отива се на втора процедура - където вече - не може да се спори за информираност.

Малко е като лов на лисици, но дакелите са симпатични животни.
ivan_lawyer
Активен потребител
 
Мнения: 4575
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот vasko4 » 09 Ное 2018, 17:43

Тук идеята е да мине през ДЛР и да бъде вписана промяната в ТР, нямаме страхове, че вписването или протокола ще бъде обжалвани. Важното е да измислим как свикаването на ОС да бъде редовно за ДЛР.
п.п Нямаме желание за изключване на съдружник, а само смяна на управител !
vasko4
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 24 Май 2007, 23:52

Re: Смяна на управител В ООД

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Ное 2018, 19:30

Съветът ми е безполезен - но трябва да влезете през сайта на Търговския регистър, да имате достъп до документите по досието на фирмата.
Как прихващах навремето - а и понастоящем данни и изобщо. Трябва да влезете през някаква форма в Регистъра - да се види кой навремето е регистрирал фирмата. Пълномощното важи и да днес. Примерно. Може да е генерално, всякакво.

Тоест - ако адвоката, който е регистрирал фирмата - не се е изхитрил да си ограничи на хартия - дотук съм - дотам съм, то не би трябвало да има проблем да му мушнете покана.

Някакъв мъгляв вариант.
ivan_lawyer
Активен потребител
 
Мнения: 4575
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron