начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Делба на имот

Правила на форума
Ако искате да Ви помогнат, помогнете и Вие: Българската Коледа - http://www.bgkoleda.bg/ ; SOS Детски селища България - http://www.sosbg.org/ ; Спаси, дари на .... - http://www.save-darina.org/ ; И АЗ МОГА - http://www.icantoo.eu/ ; Единен дарителски номер - http://dmsbg.com/projects_list_actual.php ; Коледа 365 - http://koleda365.org/ ...


Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 11 Яну 2019, 22:00

Здравейте!Мъжат с който живеем н семейни начала и леля му са съсобственици на първи и втори етаж от къща.Придобити са след покупко-продажба от страна на бабата на мъжа ми.Разбира се само формално,не са заплащали нищо.В договора пише,че сумите са изплатени в брой.Бабата запазва правото си да ползва имота до смъртта си.Дъщеря ѝ (лелята) е осиновена от малка от друго семейство и няма право на наследство по закон Бащата на мъжа ми е починал преди покупко-продажбата.Той е бил единственият наследник на бабата,която в последствие съжаляваше,че е направила подарък н дъщеря си, която аз лично съм виждала да идва за 30мин. два пъти в годината.Тоест-не полагаше никакви грижи за родната си майка,дори когато беше на легло.Има и измама за 10000, които бабата е дала,за да се вкарат в банкова сметка за черни дни.Лелята отрича такова нещо.Нямаме нищо черно на бяло.
Бабата почина октомври и сега дъщеря ѝ иска да и препишем земи,а в замяна тя ще ни даде дела си от къщата.Третият етаж се обитава от съвсем друго семейство.Само че,за периода от договора и смъртта на бабата ние сме правили много подобрения.За по големите разходи нямаме касови бонове.Сменена е дограмата на двата етажа, сменени са всички врати с пвц,част от кухнята е отделена и направена баня, навсякъде дюшамето е сменено с теракот и ламинат.Сложихме и изолация,общо взето старата къща подновихме изцяло.
Моля за съвет как да действаме!Можем ли по законен начин да оспорваме и вземем и нейната част?Забравих да напиша,че земята на която е къщата е общинска,с право на ползване.Ако откупим земята,можем ли да претендираме за нейния дял?
В безизходица сме... :?
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот Melly » 12 Яну 2019, 21:25

gilieva81 написа:Здравейте!Мъжат с който живеем н семейни начала и леля му са съсобственици на първи и втори етаж от къща.Придобити са след покупко-продажба от страна на бабата на мъжа ми.Разбира се само формално,не са заплащали нищо.В договора пише,че сумите са изплатени в брой.Бабата запазва правото си да ползва имота до смъртта си.Дъщеря ѝ (лелята) е осиновена от малка от друго семейство и няма право на наследство по закон Бащата на мъжа ми е починал преди покупко-продажбата.Той е бил единственият наследник на бабата,която в последствие съжаляваше,че е направила подарък н дъщеря си, която аз лично съм виждала да идва за 30мин. два пъти в годината.Тоест-не полагаше никакви грижи за родната си майка,дори когато беше на легло.Има и измама за 10000, които бабата е дала,за да се вкарат в банкова сметка за черни дни.Лелята отрича такова нещо.Нямаме нищо черно на бяло.
Бабата почина октомври и сега дъщеря ѝ иска да и препишем земи,а в замяна тя ще ни даде дела си от къщата.Третият етаж се обитава от съвсем друго семейство.Само че,за периода от договора и смъртта на бабата ние сме правили много подобрения.За по големите разходи нямаме касови бонове.Сменена е дограмата на двата етажа, сменени са всички врати с пвц,част от кухнята е отделена и направена баня, навсякъде дюшамето е сменено с теракот и ламинат.Сложихме и изолация,общо взето старата къща подновихме изцяло.
Моля за съвет как да действаме!Можем ли по законен начин да оспорваме и вземем и нейната част?Забравих да напиша,че земята на която е къщата е общинска,с право на ползване.Ако откупим земята,можем ли да претендираме за нейния дял?
В безизходица сме... :?


Имате спешна нужда от адвокат - специалист във вещното, наследствено и семейно право :idea:
Писането по форуми няма да ви помогне.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 14 Яну 2019, 14:47

Да,ще направим консултация.Да ни препоръчате някой във Варна?
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 14 Яну 2019, 22:29

gilieva81 написа:Да,ще направим консултация.Да ни препоръчате някой във Варна?


Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот Melly » 14 Яну 2019, 22:48

gridiron написа:Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото

Това си е жива анти реклама, gridiron. Знаеш ли как ги обичам такива, надушвам ги отдалеч. А и да ти пошушна на уше - имам имунитет... :lol: :lol: :lol:

Аре, стига ти толкова! 8)
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 15 Яну 2019, 00:42

Melly написа:
gridiron написа:Чувал съм за адв.Гинка Добрева Янкова ,към която съдиите били имали специално отношение Демек- тя си има свои кучета в съда ,кето е много важно,защото то определя дали ще спечелете делото

Това си е жива анти реклама, gridiron. Знаеш ли как ги обичам такива, надушвам ги отдалеч. А и да ти пошушна на уше - имам имунитет... :lol: :lol: :lol:

Аре, стига ти толкова! 8)


Добре ,нека хората да кажат нещо за адв Гинка Добрева Янкова от Варна
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот lawchoice » 15 Яну 2019, 02:00

gridiron,
Народният съд ли искаш да възродим? Вероятно би се цанил и за негов председател. Сигурно има хора, които биха ти повярвали в началото, че се бориш за някаква всеобща справедливост /каквото и да значи това/. Истината обаче винаги излиза на яве - а тя е елементарна и нееднократно си я демонстрирал тук. Хем говориш за спазване на някакви правила, хем си готов сам да ги пренебрегнеш когато ти отърва. Например, когато търсеше възможност за нерегламентиран контакт с членовете на състава на ВКС, който разглежда спора за прословутите имоти във Варна.

Никому не са нужни подобни борци за справедливост.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Делба на имот

Мнениеот gilieva81 » 15 Яну 2019, 02:27

Много ви моля да прекратите спора!
В безизходица сме!
gilieva81
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Яну 2019, 01:15

Re: Делба на имот

Мнениеот gridiron » 19 Яну 2019, 02:01

lawchoice написа:gridiron,
Народният съд ли искаш да възродим? Вероятно би се цанил и за негов председател. Сигурно има хора, които биха ти повярвали в началото, че се бориш за някаква всеобща справедливост /каквото и да значи това/. Истината обаче винаги излиза на яве - а тя е елементарна и нееднократно си я демонстрирал тук. Хем говориш за спазване на някакви правила, хем си готов сам да ги пренебрегнеш когато ти отърва. Например, когато търсеше възможност за нерегламентиран контакт с членовете на състава на ВКС, който разглежда спора за прословутите имоти във Варна.

Никому не са нужни подобни борци за справедливост.


lawchoice, ти като действаш съдия,не си ли разбрал,че с това ваше продажно поведенческо на подтиквате да бъдем каквито не сме. Как може по-чеснаму да се вмъкнеш в 10-те % на които им се допуска жалбата Невиждаш ли бг мафията как го е направила. ВКС да не е за малките хора.Първта пречка, 300 лв за преподписване на жалбата, после не можеш да угодиш на съдия доклатчика,ако някоя мутра не ти е ходатайствала или не си ангажирал адвокат от приятелите на Лозан Панов Това, че адвокатите не били задавли грамотно въпросите си е само предлог Нали пороците си ги изтъкнал в жалбата и освен нея има изложение Просто е гавра с хората които не са от обществото на мутрите До като си ратай на диктатурата, няма как да го проумееш
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Делба на имот

Мнениеот lawchoice » 20 Яну 2019, 16:39

gridiron написа:[
lawchoice, ти като действаш съдия,не си ли разбрал,че с това ваше продажно поведенческо на подтиквате да бъдем каквито не сме. Как може по-чеснаму да се вмъкнеш в 10-те % на които им се допуска жалбата Невиждаш ли бг мафията как го е направила. ВКС да не е за малките хора.Първта пречка, 300 лв за преподписване на жалбата, после не можеш да угодиш на съдия доклатчика,ако някоя мутра не ти е ходатайствала или не си ангажирал адвокат от приятелите на Лозан Панов Това, че адвокатите не били задавли грамотно въпросите си е само предлог Нали пороците си ги изтъкнал в жалбата и освен нея има изложение Просто е гавра с хората които не са от обществото на мутрите До като си ратай на диктатурата, няма как да го проумееш


Не мисля, че е важно в момента дали съм ратай или не на диктатурата. Струва ми се, че далеч по-полезно би било да осъзнаеш, че простото противопоставяне от типа - ние сме добрите, а вие лошите не върши работа. Както виждаш, имаш свободата да изразиш мнението си по повод постановени съдебни актове. Начинът да бъдеш чут не е чрез непрестанни хули и клевети. Също така това дали ти харесва или не даден съдебен акт, също не винаги означава, че при постановяването му формираната от съда воля е била опорочена. Ако действително /с оглед наличието на обективни данни/ е налице неправомерно поведение във връзка с постановяване на съдебни актове, по които си бил страна, следва да сезираш съответните държавни органи и да изминеш предвидения от закона път. Едва след това би могъл и да претендираш, че някой не си е свършил работата.

Завършвам с това, с което започнах. Въпросите и/или оплакванията във връзка с уредбата на касационното производство по граждански и търговски дела следва да бъдат адресирани до обитателите на сградата, на чиято фасада е изписан текста: "Съединението прави силата".
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Делба на имот

Мнениеот sylviapetkova » 18 Фев 2019, 17:21

В конкретния случай ми се струва, че възможно решение е да се търси обявяване на покупко - продажбата за симулативна. Ако се проведе успешно, ще се счете, че бабата никога не е спирала да бъде собственик на имота и след смъртта ѝ ще наследяват наследниците по закон. В случая лелята няма да е такъв наследник, ако е осиновена чрез пълно осиновяване.
sylviapetkova
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 15 Фев 2019, 13:55


Назад към Съсобственост и делба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron