начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

2 въпроса за напускане по време на изпитателен срок

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


2 въпроса за напускане по време на изпитателен срок

Мнениеот fraudobeggings » 01 Апр 2020, 09:46

Здравейте.

Въпросите са ми следните.

1) При напускане по взаимно съгласие по време на 6 месечен изпитателен срок, дали ще ми бъдат изплатени дните платен отпуск които не съм ползвал? Става въпрос за напускане към края на този срок.

2) По договор дължа 2 месеца предизвестие. Ще важи ли това при напускане в изпитателния срок? Може ли да се договори с работодателя по-ранно напускане?

Благодаря за вниманието.
Последна промяна fraudobeggings на 01 Апр 2020, 11:50, променена общо 1 път
fraudobeggings
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Апр 2020, 09:40

Re: 2 въпроса за напускано по време на изпитателен срок

Мнениеот bvoykov » 01 Апр 2020, 11:41

1. При напускане или прекратяване на трудовия договор на всяко основание се дължи обезщетение за неизползван платен годишен отпуск. Кодексът на труда не прави разлика в причините за напускане, поне според мен, вижте чл. 224, ал. 1 КТ. Работодателят е длъжен да го изплати по закон, но дали ще го направи... е, не всеки спазва законите в тази иначе правова държава.
2. Нали напускате по взаимно съгласие? Предизвестието е само ако напускате "по Ваше желание", ако мога така да се изразя. По взаимно съгласие всичко може.
bvoykov
Потребител
 
Мнения: 522
Регистриран на: 06 Юни 2013, 17:43

Re: 2 въпроса за напускано по време на изпитателен срок

Мнениеот fraudobeggings » 01 Апр 2020, 11:50

Значи поправка, въпросите са ако е по мое желание напускането.
fraudobeggings
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Апр 2020, 09:40

Re: 2 въпроса за напускане по време на изпитателен срок

Мнениеот jhoro » 01 Апр 2020, 12:20

Правете разлика между жешание и съгласие
В повечето случаи желанието е едностранно, а съгласието винаги е двустранно!
Предизвестието задължително се отработва про ваше желание и несъгласие от страна на работодателя, да ви освободи по-рано.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron