начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Взимане на децата

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Взимане на децата

Мнениеот notrace » 14 Май 2020, 23:47

Здравейте,

Ще съм благодарен на отговор на следният въпрос:

Може ли майката да се изнесе от жилището и да вземе децата със себе си преди да има каквото и да е дело, решение на съд и т.н.?

Живеем в мое наследствено жилище, без брак. Имаме 2 прекрасни момчета. Майката, обикновено след ежедневното си прекаляване с алкохола, ми прави скандали и ме плаши, че ей сега ще си вземе децата и аз нищо не мога да направя.

Това така ли е?

Благодаря!
notrace
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Фев 2013, 13:43

Re: Взимане на децата

Мнениеот ivan_lawyer » 15 Май 2020, 09:30

Ако ме послушате като момче на момче съвет, тоест - като мъж на мъж, тоест - ако ме послушате - изчакайте - без да давате телефона на социалните - това вече е адвокатски съвет - не се дава телефон на социалните - нека червеите да се гърчат, но това не е задължително.

В момента нямате привременни мерки, ще Ви изследват едни гнусни психолози - кой има родителски капацитет, сега това е ясно - ще кажат майката, макар и тя да няма капацитет, ма майката.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Взимане на децата

Мнениеот notrace » 15 Май 2020, 10:03

Благодаря.

И все пак, конкретно - при положение, че и двамата родители "имат равни права и задължения", може ли единият родител просто да си събере багажа и децата и да си излезне през вратата?

Какво се прави в този случай?
notrace
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Фев 2013, 13:43

Re: Взимане на децата

Мнениеот boxko » 15 Май 2020, 13:37

Може. Важното е, че има възможност да се противодейства.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 07 Юни 2020, 15:49

notrace написа:Здравейте,

Ще съм благодарен на отговор на следният въпрос:

Може ли майката да се изнесе от жилището и да вземе децата със себе си преди да има каквото и да е дело, решение на съд и т.н.?

Живеем в мое наследствено жилище, без брак. Имаме 2 прекрасни момчета. Майката, обикновено след ежедневното си прекаляване с алкохола, ми прави скандали и ме плаши, че ей сега ще си вземе децата и аз нищо не мога да направя.

Това така ли е?

Благодаря!

Ще ти дам съвет да я оставиш да се изнесе с децата. Нека сама се грижи за тях и да ги издържа. Не й давай и един лев. Като разбере, че не може да се справи, сама ще ти ги доведе. ;)
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Взимане на децата

Мнениеот atanasn » 11 Юни 2020, 15:12

ilian_todorov написа:Ще ти дам съвет да я оставиш да се изнесе с децата. Нека сама се грижи за тях и да ги издържа. Не й давай и един лев. Като разбере, че не може да се справи, сама ще ти ги доведе. ;)

...Като подаде искова молба за упражняване на родителските права над децата, може да търси заплащане на издръжка за период 1 година назад, т.е. от поне от датата на фактическата раздяла. Освен това може (със сигурност ще ) получи правото на ползване на семейното жилище, заедно с децата, а ти да се изнесеш от собственото си жилище, дори и наследствено да е...ако имате брак /всъщност видях, че нямате/.. И, ако реши, може да направи така, че с години да не видиш децата си... и никой няма да може да ти помогне. На практика, никой не може да застави "притежаващият" децата родител да спазва режим на лични отношения между децата и бащата. На практика - нещата хич не са розови нито за теб, нито за децата... такава драма ще е, че... горките деца... Но нашата съдебна система всеки ден бълва такива деца - отчаяни бащи, които с години нямат контакт с децата си...и отчуждени и озлобени срещу родителя си деца... растящи без баща... без мъжки модел...без семейство...
atanasn
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 31 Авг 2016, 15:46

Re: Взимане на децата

Мнениеот ivan_lawyer » 11 Юни 2020, 18:41

Има икономически механизми - да плаща малка издръжка и висок наем (обезщетение) за жилището, впрочем има осъдена една мацка - тук пропищя форума - но ефективно си я прибраха в рецидив, да си полежи, за неспазване на родителските права, просто си я осъдиха - ма няма майка-кърмилница, няма еди-какво си.

Но работата е такава.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 11 Юни 2020, 21:34

ivan_lawyer написа:Има икономически механизми - да плаща малка издръжка и висок наем (обезщетение) за жилището, впрочем има осъдена една мацка - тук пропищя форума - но ефективно си я прибраха в рецидив, да си полежи, за неспазване на родителските права, просто си я осъдиха - ма няма майка-кърмилница, няма еди-какво си.

Но работата е такава.

Висок, висок, колко да е висок този наем? Майката ще плаща само за ползване на 1/3 от жилището, тъй като 2/3 ще се ползват от децата, а те не дължат наем. Ако се осигурява на голяма заплата, няма как да е малка издръжката. Не ми е ясно само, ако продаде апартамента, новият собственик може ли да я изгони или ползването остава? Дори на родителите му да е, пак може да остане навън до три години. Добре е направил, че не е сключил брак. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 11 Юни 2020, 21:41

atanasn написа:
ilian_todorov написа:Ще ти дам съвет да я оставиш да се изнесе с децата. Нека сама се грижи за тях и да ги издържа. Не й давай и един лев. Като разбере, че не може да се справи, сама ще ти ги доведе. ;)

...Като подаде искова молба за упражняване на родителските права над децата, може да търси заплащане на издръжка за период 1 година назад, т.е. от поне от датата на фактическата раздяла. Освен това може (със сигурност ще ) получи правото на ползване на семейното жилище, заедно с децата, а ти да се изнесеш от собственото си жилище, дори и наследствено да е...ако имате брак /всъщност видях, че нямате/.. И, ако реши, може да направи така, че с години да не видиш децата си... и никой няма да може да ти помогне. На практика, никой не може да застави "притежаващият" децата родител да спазва режим на лични отношения между децата и бащата. На практика - нещата хич не са розови нито за теб, нито за децата... такава драма ще е, че... горките деца... Но нашата съдебна система всеки ден бълва такива деца - отчаяни бащи, които с години нямат контакт с децата си...и отчуждени и озлобени срещу родителя си деца... растящи без баща... без мъжки модел...без семейство...

Ако имат брак и си продаде жилището след развода, но жена му е получила ползване докато децата навършат 18 години, новият собственик може ли да я изгони? Другият вариант да получава 1/3 наем и да стои отвън, въобще не е добър.
Аз пък съм познавам бащи, които не са виждали много години децата си, без да им забранява никой да ги вижда, освен може би сегашните им съпруги. Плащат си издръжката и дори не се чуват по телефона с тях.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Взимане на децата

Мнениеот ivan_lawyer » 12 Юни 2020, 00:01

Не е така - икономическият лост е силен - особено при абонаментен подход, измъкване няма от хватката.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 12 Юни 2020, 10:42

ivan_lawyer написа:Не е така - икономическият лост е силен - особено при абонаментен подход, измъкване няма от хватката.

Не те разбрах. Би ли ми разяснил? :?:
Той издръжката няма право да не я плаща, а бившата ще има задължение само за 1/3 наем, който ако няма достатъчно доходи може и да не плати. :idea: Ощетен винаги е мъжът в подобна ситуация.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Взимане на децата

Мнениеот Melly » 12 Юни 2020, 12:02

ilian_todorov написа:
ivan_lawyer написа:Не е така - икономическият лост е силен - особено при абонаментен подход, измъкване няма от хватката.

Не те разбрах. Би ли ми разяснил? :?:
Той издръжката няма право да не я плаща, а бившата ще има задължение само за 1/3 наем, който ако няма достатъчно доходи може и да не плати. :idea: Ощетен винаги е мъжът в подобна ситуация.

Илиане,
Нестандартният изказ на Ванко е запазена негова марка и логично е да е неразбираем за любители като теб!
Той е от друга "Галактика" и силата му е в зала, а не тук във форума.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 12 Юни 2020, 12:28

Melly написа:
ilian_todorov написа:
ivan_lawyer написа:Не е така - икономическият лост е силен - особено при абонаментен подход, измъкване няма от хватката.

Не те разбрах. Би ли ми разяснил? :?:
Той издръжката няма право да не я плаща, а бившата ще има задължение само за 1/3 наем, който ако няма достатъчно доходи може и да не плати. :idea: Ощетен винаги е мъжът в подобна ситуация.

Илиане,
Нестандартният изказ на Ванко е запазена негова марка и логично е да е неразбираем за любители като теб!
Той е от друга "Галактика" и силата му е в зала, а не тук във форума.

Е, нищо де. Човекът ми изглежда любезен и може би ще ми отговори на въпроса. :idea:

П.П. Преди два дни разговарях с адвокат (над 60 годишна), която ме изуми с незнанието си. Не прави разлика между исково производство и обезпечително производство. Твърди, че някои граждански дела (примерно на КПКОНПИ) могат да се водят без знанието на ответника и той след време да разбере, че му е отнето имуществото, без да е участвал в процеса!? Любителят поне си признава, че е любител. :idea:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Взимане на децата

Мнениеот Melly » 12 Юни 2020, 13:09

Melly написа:
ilian_todorov написа:Е, нищо де. Човекът ми изглежда любезен и може би ще ми отговори на въпроса. :idea:

П.П. Преди два дни разговарях с адвокат (над 60 годишна), която ме изуми с незнанието си. Не прави разлика между исково производство и обезпечително производство. Твърди, че някои граждански дела (примерно на КПКОНПИ) могат да се водят без знанието на ответника и той след време да разбере, че му е отнето имуществото, без да е участвал в процеса!? Любителят поне си признава, че е любител. :idea:

Дали ти прави впечатление, че тук списващите адвокати не дават становища по същество на повдигнат от авторите на теми въпрос, а си позволяват само да насочват към действия в правилната според тях посока?

Спирам до тук.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Взимане на децата

Мнениеот ilian_todorov » 12 Юни 2020, 13:50

Melly написа:
Melly написа:
ilian_todorov написа:Е, нищо де. Човекът ми изглежда любезен и може би ще ми отговори на въпроса. :idea:

П.П. Преди два дни разговарях с адвокат (над 60 годишна), която ме изуми с незнанието си. Не прави разлика между исково производство и обезпечително производство. Твърди, че някои граждански дела (примерно на КПКОНПИ) могат да се водят без знанието на ответника и той след време да разбере, че му е отнето имуществото, без да е участвал в процеса!? Любителят поне си признава, че е любител. :idea:

Дали ти прави впечатление, че тук списващите адвокати не дават становища по същество на повдигнат от авторите на теми въпрос, а си позволяват само да насочват към действия в правилната според тях посока?

Спирам до тук.



Не знам кой е адвокат и кой не е, но някои дават становища.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron